[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Jakiś sposób na skurcze. -Spearfishing.pl

Jakiś sposób na skurcze.

Wszystko co dotyczy problemów zdrowotnych związanych z nurkowaniem.
Awatar użytkownika
Nuno30
Posty:111
Rejestracja:ndz, 18 października 2015, 16:19
Jakiś sposób na skurcze.

Postautor: Nuno30 » śr, 22 czerwca 2016, 19:00

Problem mój zmusił mnie do rozpoczęcia nowego tematu. Mam skurcze i to tylko łydek. Byłem kawoszem,jeszcze rok temu ,wiadomo skurcze były. W tym roku ograniczyłem ilość wypijanej kawy do jednego kubka dziennie. Przyszedł sezon i znów to samo. Ostatnio złapał mnie przy wynurzaniu ,ale zacisnąłem żeby i do góry,w łóżku często jak się przeciągam to samo,mimo tego ,że nawet nie było upałów.Piję wodę bogatą w magnez (a może to tylko ściema z tym magnezem w wodzie). Może macie jakieś sposoby na to cholerstwo ,lub sprawdzony ,faktycznie sprawdzony magnez. Pozdrawiam :drinks:

ptja
Posty:1234
Rejestracja:pn, 26 marca 2012, 15:15
Lokalizacja:Łódź

Re: Jakiś sposób na skurcze.

Postautor: ptja » śr, 22 czerwca 2016, 20:00

Kawa raczej nie ma tu nic do rzeczy, ja piję dużo (ale z mlekiem, bo w ciągu dnia taką lubię; espresso raczej po obiedzie) i skurczów nie miewam.
Mi się wydaje, że istotne jest nawodnienie organizmu (czyli regularne picie codziennie, a nie tylko "wiadro" przed wejściem do wody - można poznać to po tym, że mocz nie jets mocno żółty). Szczerze mówiąc nie zwracam uwagi na zawartość magnezu w tym, co jem.
Pewnie nie zaszkodzi też rozgrzewka i rozsądny trening odpowiednich mięśni połączony z rozciąganiem.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
franek1982
Posty:129
Rejestracja:ndz, 17 maja 2015, 19:07
Lokalizacja:Lillestrøm /Pelplin
Kontaktowanie:

Re: Jakiś sposób na skurcze.

Postautor: franek1982 » śr, 22 czerwca 2016, 20:10

Miałem podobny problem ale tu nie wystarczy ograniczyć kawy i pochłaniać magnes, organizm podczas wysiłku potrzebuje o wiele więcej minerałów. Na stronach internetowych masz bardzo dużo materiałów.
Ja osobiście zacząłem się rozciagać co dziennie rano przed wyjściem do pracy (około 5 minut) i przed każdym wejściem do wody, skurcze nie przestały mnie łapać ale są znacznie sporadyczne i mniej uciążliwe.
Poszukaj w internecie na pewno znajdziesz coś dla siebie bo nikt ci nie poda złotego środka ponieważ każdy znas pod względem fizjologiczny jest inny i potrzebuje innych witamin.
Mam nadzieję że choć troszkę ci pomogłem.
Powodzenia i pozdro :wave:

Awatar użytkownika
indianin
Posty:1033
Rejestracja:wt, 14 sierpnia 2012, 22:00

Re: Jakiś sposób na skurcze.

Postautor: indianin » śr, 22 czerwca 2016, 20:39

POTAS POTAS i jeszcze raz POTAS sam magnez jest niewystarczający. no i ćwiczenia . Kawa ma to do siebie że wypłukuje minerały :)
"Wszystko co dobre przytrafiło mi się w wodzie"

"Zawsze jest tak, że w polowaniu ważny jest łut szczęścia"
Wiesław Roguski
www.sspoland.pl

Awatar użytkownika
klimekkk
Posty:329
Rejestracja:sob, 18 kwietnia 2009, 16:09
Lokalizacja:Stavanger, Norwegia (gościnnie Słupsk)

Re: Jakiś sposób na skurcze.

Postautor: klimekkk » śr, 22 czerwca 2016, 22:52

A ja powiem że systematyczność jest lekarstwem :) Ja miewam skurcze po 2-3 tygodniowej przerwie. Przy regularnych nurach problem absolutnie nie występuje. Tłumaczę to sobie tym że mięśnie podczas pływania z płetwami są obciążane inaczej niż podczas normalnej, codziennej aktywności.

Awatar użytkownika
Nuno30
Posty:111
Rejestracja:ndz, 18 października 2015, 16:19

Re: Jakiś sposób na skurcze.

Postautor: Nuno30 » czw, 23 czerwca 2016, 18:39

Dzięki Wam za uwagi i odpowiedzi. Indianin faktycznie zapomniałem o potasie też reguluje pracę mięśni. Klimekkk systematyczność własnie u mnie jest z tym problem ,cierpię na niedobór czasu wolnego. Pracuję cały czas na nocki i w zasadzie zostaje mi niedziela,ewentualnie w tygodniu jak pośpię po nocce ,z tym ,że wtedy ''pływam do tyłu'' :lol: . Włączymy do diety ciut więcej potasu. Jeśli chodzi o nawadnianie to w lecie nie mam z tym problemu ,wypijam czasem i 3 l wody. Zauważyłem ,że muszę się pilnować w zimie z piciem bo nooo mogę powiedzieć z czasem przeszłym ,piłem zbyt mało,teraz tego pilnuję ,ale to już inna bajka , w zimie nie mam skurczy.
Znalazłem coś takiego i w przystępnej cenie:
http://www.sfd.pl/sklep/Swanson_Multi_M ... B#wartosci

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Jakiś sposób na skurcze.

Postautor: bruner » wt, 28 czerwca 2016, 20:45

Gorzką czekoladę polecam przed i po nurkowaniami/polowaniami...
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/


Wróć do „Zdrowie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 6 gości

cron