[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Cukrzyca - czy sa jakies przeciwwskazania? -Spearfishing.pl

Cukrzyca - czy sa jakies przeciwwskazania?

Wszystko co dotyczy problemów zdrowotnych związanych z nurkowaniem.
Tonyformia
Posty:33
Rejestracja:pn, 2 lipca 2012, 13:50
Lokalizacja:Szczecin, Antalya
Cukrzyca - czy sa jakies przeciwwskazania?

Postautor: Tonyformia » pt, 6 lipca 2012, 14:11

Ostatnio zdiagnozowano u mnie hipoglysemie. Musze trzymac diete i czesto jesc, inaczej cukier we krwi spada za nisko i moze sie to skonczyc zle.
Czy sa jakies przeciwwskazania do nurkowania w tym wypadku?
Zrezygnowac nie zrezygnuje ale jezeli moze wystapic jakis problem chcialbym wiedziec wczesniej i przygotowac sie/nie przeciazac w nurkowaniu.

Wedlug mnie nie powinno byc problemu ale lepiej zapytac :)

Z gory dzieki.

Awatar użytkownika
Jaca
Posty:2240
Rejestracja:śr, 5 marca 2008, 14:11

Re: Cukrzyca - czy sa jakies przeciwwskazania?

Postautor: Jaca » pt, 6 lipca 2012, 23:13

Najlepiej udaj sie do lekarza sportiwego lub lekarza nurkowego. Wg mnie moze byc to niebezpieczne ale to zalezy od typu cukrzycy

Tonyformia
Posty:33
Rejestracja:pn, 2 lipca 2012, 13:50
Lokalizacja:Szczecin, Antalya

Re: Cukrzyca - czy sa jakies przeciwwskazania?

Postautor: Tonyformia » sob, 7 lipca 2012, 14:01

Moja cukrzyca to taka ze nieraz cukier spada ponizej normy i wtedy jestem spiacy. Jezeli cukier spadnie duzo nizej moge zapasc w spiaczke ale jest to najgorsza i najrzadziej spotykana opcja. Rowniez nie musze brac lekarst typu insulina. Cukier spada najczesciej po jedzeniu, i to glownie jak zjem za duzo albo za szybko.

Jezeli trzymam diete i pilnuje siebie to nic sie nie dzieje. Obawiam sie jedynie zmian cisnienia. Czy jest to nie wskazane. Narazie i tak nie chce gleboko schodzic. Max 10metrow i to tez rzadko. Tutaj 3 metry od brzegu moze byc nawet 5 metrow glebokosci.

Wybiore sie chyba pogadac z lekarzem, tylko gdzie ja tu sportowego znajde.
Pozniej opisze czego sie dowiedzialem moze sie komus przyda na przyszlosc.

Awatar użytkownika
Jaca
Posty:2240
Rejestracja:śr, 5 marca 2008, 14:11

Re: Cukrzyca - czy sa jakies przeciwwskazania?

Postautor: Jaca » ndz, 8 lipca 2012, 13:30

Murkowanie sprzetowe i nurkowanie bezdechowe sa niesowicie wyczerpujace dla organizmu ioze sie zdazyc ze nawet nie bedziesz wiedzial kiedy spadnie Ci cukier... Jeszcze raz polecam konsultacje ze specjalista

Tonyformia
Posty:33
Rejestracja:pn, 2 lipca 2012, 13:50
Lokalizacja:Szczecin, Antalya

Re: Cukrzyca - czy sa jakies przeciwwskazania?

Postautor: Tonyformia » ndz, 8 lipca 2012, 19:04

wyczerpania organizmu sie nie boje, to juz testowalem bo wiele lat trenowalem bardzo wyczerpujacy sport, kiedy stwierdzono ta cukrzyce lub moze bardziej stany przed cukrzycowe to nadal trenowalem i nie widzialem zadnych roznic. Rowniez lekarz sportowy nie mial zbyt wielu przeciwskazan.

Co innego sport w wodzie. wiadomo woda jest niebezpieczna. Bardziej obawiam sie zmian cisnien przy schodzeniu na wieksze glebokosci.

Ale jak powiedziales, udam sie do specjalisty i popytam, zawsze lepiej byc przygotowanym.

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Cukrzyca - czy sa jakies przeciwwskazania?

Postautor: bruner » ndz, 8 lipca 2012, 22:54

Jak często powinieneś jeść wg wskazanej diety?
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Tonyformia
Posty:33
Rejestracja:pn, 2 lipca 2012, 13:50
Lokalizacja:Szczecin, Antalya

Re: Cukrzyca - czy sa jakies przeciwwskazania?

Postautor: Tonyformia » pn, 9 lipca 2012, 01:20

Musze jesc czesto. 4-5 razy dziennie i nie za duzo(3 glowne posilki + male pomiedzy). Musze unikac cukrow (po zjedzeniu cukru cukier spada...wiem nie logiczne i sam sie ucze co moge a czego nie) i weglowodanow (tez cukry tylko ze zlozone) oraz kilku innych rzeczy ktore zbijaja cukier.
Tak samo jezeli czuje sie senny lub oslabiony musze zjesc cos z cukrem. wiem bardziej nie logiczne... wtedy odczekac 10-15 min i cos zjesc tym razem bez cukrow.
Od dluzszego czasu trzymam sie wskazania lekarza i narazie nie mialem zadnych objawow ataku czy tez oslabienia.
Oczywiscie kiedy czuje sie oslabiony to nawet nie mysle o wejsciu do wody, nawet poplywac. Znam sile morza, mialem kilka "przygod" za mlodu, czuje respekt przed duza woda.
Tak jak napisal Jaca - znajde jakiegos sportowego lekarza - popytam sie.

Horror
Posty:61
Rejestracja:wt, 16 sierpnia 2011, 19:41
Lokalizacja:Olsztyn/Zatorze
Kontaktowanie:

Re: Cukrzyca - czy sa jakies przeciwwskazania?

Postautor: Horror » pn, 9 lipca 2012, 23:43

Jak już koniecznie chcesz nurkować to w drybag insulina, glukoza i ktoś do asekuracji kto Cię wyciągnie z wody i zapoda zastrzyk ratujący życie. Na twoim miejscu bał bym się nurkować. Ale ja strachliwy jestem :)
Maska: Omer Zero 3 Płetwy: SeacSub Shout S900.
Kusza: Beuchat Mundial 50cm

Tonyformia
Posty:33
Rejestracja:pn, 2 lipca 2012, 13:50
Lokalizacja:Szczecin, Antalya

Re: Cukrzyca - czy sa jakies przeciwwskazania?

Postautor: Tonyformia » wt, 10 lipca 2012, 06:42

No wlasnie insuliny to ja mam za duzo. Nie musze sie kluc. Bede brac ze soba woreczek z kostka curku na wszelki wypadek :] Jak juz wspominalem nurkowac bede narazie przy hotelowej plazy(wybudowana przy skalach/klifie - od razu jest okolo 4m gleboko) gdzie pracuje duzo znajomych ktorzy spojza od czasu do czasu.

Rowniez nie musze tutaj gleboko nurkowac. Tutaj ryby sa max do 10-20 metrow. Ja bede nurkowac na max 10 a i tez mam lekkiego stracha. Ostatnio znajomy ustrzelil okolo 40kg Akya(nie znam angielskiej/polskiej nazwy mozna wygooglowac) na 3 metrach glebokosci oO ryba byla tego samego wzrostu co on oO.

Wczesniej trenowalem 4-5 godzin dziennie silownia+walki+basen, a ze lubie ostry trening i wysilek to oragnizm byl nastawiony na duze obciazenia i nigdy nie zdazylo mi sie zemdlec lub nawet poczuc slabo. Nawet powiem ze jak przestawalem trenowac to sie czulem gorzej.

Jestem w trakcie szukania lekarza sportowego co by mnie mogl przyjac na ubezpieczeniu zony :P

Awatar użytkownika
Jaca
Posty:2240
Rejestracja:śr, 5 marca 2008, 14:11

Re: Cukrzyca - czy sa jakies przeciwwskazania?

Postautor: Jaca » wt, 10 lipca 2012, 07:10

To tylko taka mala rada... Jak dostarczasz cukier prosty to zaczyna aie wydzielac insulina. Miej ze soba cos co ma cukry zlozone to insuliny sie mniej wydzieli. A w przypadku hipoglikemii to stosuje sie glukagon w zastrzykach.

Tonyformia
Posty:33
Rejestracja:pn, 2 lipca 2012, 13:50
Lokalizacja:Szczecin, Antalya

Re: Cukrzyca - czy sa jakies przeciwwskazania?

Postautor: Tonyformia » wt, 10 lipca 2012, 09:10

glukagon to jzu w skrajnosci jak w spiaczke zapadniesz. co sie bardzo zadko zdarza. chbya ze na prawde nie pilnujesz co jesz. Najlepszy jest kawalek chleba, cukier zlozony - weglowodan.
Dotychczas mialem tylko jeden maly atak, ale z mojej winy, nie zjadlem sniadania i zaczalem pracowac. Akurat moja praca w niektorych przypadkach wymaga duzo wysilku glowa i koncentracji wiec odpadlem :P najsmieszniejsze jest to ze mam studio tatuazu no i jak sie domyslacie klient mial dodatkowa kreske przy napisie :D Naszczescie bylo do poprawienia. od tamtej pory pilnuje siebie zeby sie nie powtorzylo.
Jak juz pisalem nie boje sie ze zemdleje itp. bo trzymam diete i wskazania lekarza i od tamtej pory nawet sie zle nie poczulem. Znam rowniez objawy przed atakami glupi nie jestem wiec do wody w takim stanie nie wejde.
Najgorsze to te zmiany cisnienia, jezeli to bedzie miec jakis wplyw to ogranicze sie do nie duzych glebokosci.

albert

Re: Cukrzyca - czy sa jakies przeciwwskazania?

Postautor: albert » wt, 10 lipca 2012, 15:29

jesli pilnujesz diety i nie bedziesz na glodniaka siedzial 4-5 godzin w morzu, to wg mnie powinno byc ok. Zmiana cisnienia wplywa glownie na przestrzenie powietrzne, a poza tym 10m to nie jest jeszcze jakas straszna roznica. Pamietaj o przerwie powierzchniowej - wielu poczatkujacych nie przestrzega a potem sie zaczynaja rozne dolegliwosci. Rob odpoczynek na powierzchni co najmniej 2x dluzszy niz czas nurkowania. Trzymaj w bojce jesli ja masz zapas wegli albo chociaz jakies carbo lub izotonik. Pamietaj, ze przy nurkowaniu bardzo sie odwadniasz- a to moze miec wplyw na nerki itp.
PS- co trenowales ? i jak miales ulozona diete przy tak intensywnym wysilku ? Mozesz na PW jesli nie chcesz zasmiecac.
Powodzenia !

oldboy
Posty:58
Rejestracja:ndz, 18 września 2016, 19:05
Lokalizacja:BB

Re: Cukrzyca - czy sa jakies przeciwwskazania?

Postautor: oldboy » pn, 26 grudnia 2016, 13:00



Wróć do „Zdrowie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 7 gości