[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
z czym do chorwacji? -Spearfishing.pl

z czym do chorwacji?

Ogólne rozmowy podwodnych łowców. Zarówno początkujących jak i starych wyjadaczy.
kubalon77
Posty:11
Rejestracja:wt, 30 grudnia 2014, 12:25
z czym do chorwacji?

Postautor: kubalon77 » wt, 23 czerwca 2015, 07:08

Witam
W lipcu wybieram się z rodziną do chorwacji, środkowa dalmacja. Może ktoś pływał w tamtym rejonie? Mam mały dylemat odnośnie sprzętu. Pianka długa 5 mm może być, czy lepiej zabrać krótką 3 mm. W wodzie spędzam zazwyczaj 3-4 godziny i co z balastem, dołożyć trzeba dużo więcej niż na naszych wodach?
Pzdr Kuba

Awatar użytkownika
Ela
Posty:205
Rejestracja:czw, 12 lutego 2015, 07:04
Lokalizacja:Rybnik

Re: z czym do chorwacji?

Postautor: Ela » ndz, 28 czerwca 2015, 23:01

Kuba siedzę aktualnie w południowej Dalmacji. Woda ok. 22 stopnie. Do godziny daje radę w bikini ale pod koniec niezłe już mną telepie. W piance 5 mm dokładam 1.5 kg. Pozdrowienia.

kubalon77
Posty:11
Rejestracja:wt, 30 grudnia 2014, 12:25

Re: z czym do chorwacji?

Postautor: kubalon77 » śr, 1 lipca 2015, 09:46

Dzięki Ela, w takim razie pakuję cały mandżur i będę próbował na miejscu.
Pozdrawiam i miłego wypoczynku

Awatar użytkownika
Ela
Posty:205
Rejestracja:czw, 12 lutego 2015, 07:04
Lokalizacja:Rybnik

Re: z czym do chorwacji?

Postautor: Ela » pt, 3 lipca 2015, 01:00

Dzięki.
Spotkałam na miejscu kilku łowców, jedni śmigają w 7mm, długich skafandera inni w krótkich cienkich piankach. Bardzo indywidualna sprawa.
Tak na marginesie. Wybrałam się na nura do Medici, gdzieś zaslyszalam o wraku rozbitym u samego brzegu. W necie informacji jak na lekarstwo. Miejscowi tez o dziwo słabo zorientowani. W każdym razie wrak przy samym brzegu na dostępnej głębokości dla ogółu. Od 3m do 12m. Piękna sprawa. Gdyby ktoś był zainteresowany i był w pobliżu udostępnienie dokładne namiary, wg mnie szkoda by było odpuścić.
No i taka mnie dziś myśl naszła, jakby tak wziąć 2 miesiące urlopu i za nocleg i upolowane ryby dla jakiejś przybrzeżnej konoby przesiedziec tu beztrosko ten czas.... :-)

kubalon77
Posty:11
Rejestracja:wt, 30 grudnia 2014, 12:25

Re: z czym do chorwacji?

Postautor: kubalon77 » pn, 6 lipca 2015, 22:59

Jutro wyjeżdzamy, fajny pomysł możesz coś więcej napisać koło jakiej większej miejscowości itd. stanęło na tym, że wylądujemy w Malej Dubie koła Makarskiej, mam nadzieję, że choć jedną kolację dla rodzinki upoluję, ale targ odwiedzać będziemy regularnie, kubki smakowe już szaleją
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ela
Posty:205
Rejestracja:czw, 12 lutego 2015, 07:04
Lokalizacja:Rybnik

Re: z czym do chorwacji?

Postautor: Ela » wt, 7 lipca 2015, 14:51

Kuba, tu masz współrzędne- mam nadzieję, że z precyzją wyznaczoną przeze mnie do kilku metów ;)

43.403779, 16.793033

Od Ciebie jakieś 45 km. Medici to mała wioska pomiędzy Omisiem, a Baśką Vodą,.
Parkujesz przy samej Jadrance, jest tam duży parking i niedaleko zejście do plaży.
Szkielet wraku skierowany jest dziobem w stronę brzegu na ok. 3m, zaś rufa statku opada na ok. 12m. Sam dziób jakby wbił się w skały, co spowodowało, że szkielet jest złamany w pół. Uważaj przy wynurzaniu na wystający maszt, który skierowany jest poziomo. Ja na szczęście w ostatniej chwili przy pierwszym wynurzaniu odwróciłam głowę i uniknęłam zderzenia głową. Tylko musnął mi twarz. Kompletna głupota z mojej strony, chyba straciłam na chwilę orientację przestrzenną pod wodą. Nieźle mnie zmroziło, tym bardziej, że aż wstyd się przyznać ale nurkowałam sama...

Baw się dobrze. I udanych łowów :)


Wróć do „Blue Hunters”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 5 gości

cron