[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 368: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 368: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
W czym plywamy?? -Spearfishing.pl

W czym plywamy??

Ogólne rozmowy podwodnych łowców. Zarówno początkujących jak i starych wyjadaczy.
Awatar użytkownika
Maver
Posty:150
Rejestracja:wt, 1 lipca 2014, 02:28
W czym plywamy??

Postautor: Maver » pt, 10 kwietnia 2015, 14:07

Panie i Panowie. Po tych naszych najważniejszych świetach jakos tak sie ospale cos zrobilo wiec pomyslalem abysmy sie troche rozruszali :) Sezon zbliza sie wielkimi krokami. Pomyslalem wiec czy moze ktos chcialby sie podzielic swoim ulubionym "zestawem" pod wode na nasze polskie jeziora. Domyslalm sie ze wielu z Was ma kilka takich zestawow ale umowmy sie na ten uzywany od czerwca do sierpnia :) Na pewno bedzie to przydatne dla poczatkujacych aby mogli sobie zobaczyc czego uwazaja "starsi" koledzy i co preferuja najczesciej :) a i ciekawostka co maja na sobie inni koledzy "po fachu" :) Wiem ze mozna to wszystko pozbierac po forum ale fajnie zebrac to w jednym miejscu :) Jesli ktos sie dolaczy bedzie fajnie jesli nie macie ochoty zupelnie po prostu mnie "olejcie" :))
Ustalmy kilka podpunktow:

-maska
-pianka
-balast(jaki?)
-kusza
-pletwy

To moze na zachete ja zaczne :)

Maska - Omer Alien
Pianka - Seacsub Python Plus Black 5mm
Balast - Uprzaz + kostki
Kusza- Omer Cayman ET 75cm
Pletwy - Cressi Gara 3000 LD

Jednak w tym roku dokonuje wiekszych zmian :)
Do tej pory to ulubiony zestaw :)

Pozdrawiam :)
Człowiek strzela - guma strzałę nosi :snorkel:

ptja
Posty:1234
Rejestracja:pn, 26 marca 2012, 15:15
Lokalizacja:Łódź

Re: W czym plywamy??

Postautor: ptja » pt, 10 kwietnia 2015, 14:24

Maska: alien albo imersion (nie pamiętam modelu, też dosyć mała objętość przy dobrym polu widzenia), jeszcze scubatech frameless w zapasie (zauważalnie większa objętość niż imersion, podobne pole widzenia).
Pianka: tribord subea man 5mm (overall z kapturem), czasem "kurtka" 7mm od kompletu scuba (długi rękaw, nogawki do połowy uda, kaptur osobno lub bez i dwie duże kieszenie na udach). Wiem, że to nie jest optymalny wybór, ale od open cell wolę coś, co znosi niezbyt delikatne traktowanie.
Balast: "kostki" 1, 2 lub 3kg (dobieram do pianki) "w plastiku" (unikam metalicznego ołowiu) nanizane na gumowy pas omera
Kamera: contour roam, czasem kusza prizm lub omer cayman g.i. 60. Kamera na pierwszym miejscu, bo jednak częściej bezkrwawo :)
Płetwy: technisub stratos. Tu podobnie jak z pianką: traktowanie bez pieczołowitości przy dobrej skuteczności napędu. Czasem to jedyne płetwy jakie zabieram na wyjazd, więc i w nurkowaniu z butlą zdaża mi się je używać.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
indianin
Posty:1033
Rejestracja:wt, 14 sierpnia 2012, 22:00

Re: W czym plywamy??

Postautor: indianin » pt, 10 kwietnia 2015, 15:59

Maska - Omer Zero
Pianka - Beuchat marlin prestige spodnie 5 góra 7
Balast - Kamizelka plus 2 kg na pasie
Kusza- W zależności od wizury rodzaju polowania - pneumaty Omer po przeróbkach u Krzyśka omer hf 75
Pletwy - NTT hardy na kaloszu C4
Rura - Omer slalom
Czasomierz - Suunto D4
Nuż- Seac Sub rib fish na mocowaniu Omera do ramienia
"Wszystko co dobre przytrafiło mi się w wodzie"

"Zawsze jest tak, że w polowaniu ważny jest łut szczęścia"
Wiesław Roguski
www.sspoland.pl

AlfredoWargas
Posty:382
Rejestracja:śr, 25 czerwca 2014, 21:44
Lokalizacja:Wrocław

Re: W czym plywamy??

Postautor: AlfredoWargas » pt, 10 kwietnia 2015, 17:47

Maska - radziecki model z szybą skręcaną obejmą na M8
Spodeki Red Bermuda
Balas - uprząż na szelkach 7 kg + 2-4 kg. na pasie
Rura - jakaś podstawowa Cressi
Płetwy - basenowe Cressi
Nóż typu RAMBO
Kusza - Imersion 50 z oryginalną 15 letnią gumą :D oraz Cressi 75 Sioux , a od tego roku przechodzę na pneumatyka :D

Hej przygodo
GoodNightLeftSite
-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*


Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: W czym plywamy??

Postautor: bruner » pt, 10 kwietnia 2015, 21:25

Czerwiec - sierpień, Polska, freshwater:

Maska - Omer Alien
Pianka - Cressi World Competition 2 - 7mm (ale jest tak stara, że ma może ze 4 mm)
Balast - Kamizelka Beuchat 7 kg jako baza, na płytkie wody dodatkowo doczepiane kafle na zatrzaski, poniżej 15 - 20 metrów - pas gumowy i kafle o płaski profilu im głębiej tym mniej
Kusza- W zależności od wizury i rodzaju polowania - pneumatyki omera i na bazie omera, caymany GI, imersiony challenger i T4, polespear
Pletwy - omer millenium black competition
Rura - Elastyczna triborda
Komputer - Aeris Manta
Noże- bechaty mundial 2 lub omery laser zależy co robię w wodzie
Nizałki - omer M.Bardi, imersion standard lub imersion large, albo 2 m lina z karabińczykiem - zależy na co poluję
Skarpety - tribord 3 mm
Rekawice - imersion elaskin 5 mm
Bojki - omer atoll i best hunters oasis, torpedy omera i triborda, kula beuchata - zależy co robię w wodzie
Kamery - midlandy XTC-280

dodane 11.04.22.30:

Zapomniałem o jednej ważnej rzeczy z jaką pływam:
Latarki - jak dotąd używałem tylko słabych - zapasowa: princeton tec torrent led; podstawowa: mała, metalowa z Decathlona, z rozproszonym światłem i dwoma poziomami mocy świecenia.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Neptun25
Posty:15
Rejestracja:śr, 6 października 2010, 19:57
Lokalizacja:Świdnica

Re: W czym plywamy??

Postautor: Neptun25 » ndz, 29 listopada 2020, 12:20

Pianka- Salvimar Blend 7 mm lub N.A.T 5.5 lub 3.5 mm, czasami do tego żyleta Omer 2.5 mm
Mialem Epsealon Shadow 5 mm , bardzo ciepla pianka, gniotla troche tam gdzie nie trzeba, wiec odsprzedalem..
Balast- uprząż 7 +2 kg ( 2 kg domontowane) , pas balastowy + obciazniki, dodatkowo 2x0.5 kg na kostki.
Latarka - omer shiny LED
Komputer - Mistral Omer
Kusza - Beuchat Marlin 60 closed muzzle, predathor vuoto 55
Płetwy - Beuchat Mundial One.
Maska - omer pelagic


Wróć do „Blue Hunters”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 13 gości

cron