[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Patent na zablokowaną strzałę. -Spearfishing.pl

Patent na zablokowaną strzałę.

Ogólne rozmowy podwodnych łowców. Zarówno początkujących jak i starych wyjadaczy.
Awatar użytkownika
Bivittatus
Posty:279
Rejestracja:pn, 19 kwietnia 2010, 09:11
Lokalizacja:Słupsk
Patent na zablokowaną strzałę.

Postautor: Bivittatus » pn, 16 czerwca 2014, 16:20

Hola,

ma ktoś jakiś ciekawy patent na strzałę zablokowaną w korzeniach trzcin? Często jest tak, że po odpaleniu w szuwarach po przebiciu ryby dzida ląduje wbita głęboko w podłoże. Przy próbie wyciągnięcia otwierają się listki blokując możliwość łatwego wydobycia strzały.
Nie dalej jak wczoraj palnąłem do szczupaka leżącego praktycznie na dnie w trzcinach. Strzała przeszła na wylot i utkwiła w korzeniach na ok 40-50cm. Męczyłem się dobre 15 minut, żeby ją wyciągnąć - tak cię zakleszczyła.
Myślałem,że już ją straciłem.
Macie jakieś tajemne patenty na takie sytuacje ??

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Patent na zablokowaną strzałę.

Postautor: bruner » pn, 16 czerwca 2014, 18:19

Delikatnie pchasz głębiej aby listki się złożyły, a następnie szybko kręcąc (turlając w palcach) w obie strony wyciągasz, aż do momentu gdy zablokuje się znowu, ale już bliżej wyjęcia. Wtedy od nowa powtarzasz. Cierpliwie. Nie tylko w trzcinach się przydaje.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
Bivittatus
Posty:279
Rejestracja:pn, 19 kwietnia 2010, 09:11
Lokalizacja:Słupsk

Re: Patent na zablokowaną strzałę.

Postautor: Bivittatus » pn, 16 czerwca 2014, 19:02

Bruner jak zwykle niezawodny... :)
Dzieki wypobuje :good:

Awatar użytkownika
indianin
Posty:1033
Rejestracja:wt, 14 sierpnia 2012, 22:00

Re: Patent na zablokowaną strzałę.

Postautor: indianin » śr, 18 czerwca 2014, 15:01

Tak jak pisął Piotr albo nożem Przy strzale jedziesz i przecinasz korzenie potem kilka obrotów i jest.Pamiętaj tylko że jak masz grot odkręcany żebyś go nie wykręcił przypadkiem!! Bo wtedy strzałą wyjdzie bez problemów ale masz po grocie i najczęściej po polowaniu:)
"Wszystko co dobre przytrafiło mi się w wodzie"

"Zawsze jest tak, że w polowaniu ważny jest łut szczęścia"
Wiesław Roguski
www.sspoland.pl

stop124
Posty:9
Rejestracja:pt, 12 grudnia 2014, 12:35

Re: Patent na zablokowaną strzałę.

Postautor: stop124 » wt, 24 listopada 2015, 17:25

witam rada pana piotra napewno zadziala robie tak wyciagajac strzale z ryby ,kilka razy zdarzylo mi sie tez wyciaganie z trzcin u mnie to dziala pozdrawiam

Neptun25
Posty:15
Rejestracja:śr, 6 października 2010, 19:57
Lokalizacja:Świdnica

Re: Patent na zablokowaną strzałę.

Postautor: Neptun25 » ndz, 29 listopada 2020, 12:30

Zredukuj cisnienie jak strzelasz z pneumatyka albo naciąg kròtszy na gumòwce. Jeśli grot wbije się w piaszczyste dno, może zablokować listki grota i ryba ześlizgnie się ze bełta.


Wróć do „Blue Hunters”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 8 gości

cron