[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Działania w celu zmiany wizerunku ł.p. w Polsce -Spearfishing.pl

Działania w celu zmiany wizerunku ł.p. w Polsce

Ogólne rozmowy podwodnych łowców. Zarówno początkujących jak i starych wyjadaczy.
Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:
Działania w celu zmiany wizerunku ł.p. w Polsce

Postautor: bruner » śr, 16 listopada 2011, 12:48

Sezon za nami. Jest teraz czas, który nie musi tylko oznaczać kilka kilogramów więcej na skutek piwa wypitego podczas oglądania filmów o łowiectwie. Proponuję dyskusję na temat działań mających na celu zmianę wizerunku podwodnego łowcy w Polsce. Cały czas kombinuję jak można efektywnie zmienić nastawienie do /rozpropagować rzeczywisty obraz łowcy.

Chciałem zaproponować pod dyskusję konkretną, gotową propozycję, nie wymagającą dużego nakładu działań, ani kosztów.

Szukając najprostszych z możliwych rozwiązań, doszedłem do wniosku, że jedno już praktycznie mamy gotowe, że do prostowania stereotypowego obrazu łowcy podwodnego i do przybliżenia łowiectwa wędkarzom moglibyśmy wykorzystać nasz portal spearfishing.pl Wydaje mi się, że z racji ciekawej, naturalnie wyewoluowanej zawartości nadaje się on do tego znacznie bardziej niż niezbędna, ale z konieczności oficjalna i 'merytoryczna' strona SSP. Trzeba go tylko podać wędkarzom 'do spożycia w postaci łatwo przyswajalnej'

Czyż nie byłoby wskazane (i pomocne) móc bez obaw polecić członkom PZW nasz portal i podpierać się jego zawartością? Ostatnio wypłynął temat moderacji mającej na celu trzymanie zawartości strony w zgodzie z obowiązującymi w Polsce przepisami. To bardzo ważny aspekt, rzekłbym podstawa, na której powinno zależeć nam wszystkim i bez której nie ma mowy o tworzeniu pozytywnego przekazu.

Portal nie może być obciążeniem wizerunku - portal musi go tworzyć i promować.

Pytania -> czy jesteśmy zainteresowani tym, aby jak największa ilość wędkarzy odwiedzała nasza stronę? Czy jesteśmy w stanie ew. zmienić gdzie to konieczne i przede wszystkim utrzymać jej zawartość w postaci umożliwiającej promocję legalnego łowiectwa podwodnego?

Jeżeli na oba pytania odpowiemy sobie twierdząco to proponuję w tym okresie zimowym:

1. Wprowadzić skuteczną moderację forum, kierującą się prostymi i jasno określonymi dla wszystkich zasadami. Kwestia ustanowienia tych zasad nie powinna zająć zbyt wiele czasu, tym bardziej, że już się o tym dyskutuje i pewne propozycje już się 'urodziły'.

2. stworzyć równoważny dział portalu, dostępny ze strony głownej (tak jak aktualności, spearfishing itd) nazwany, np. "Dla wędkarzy" lub "Wędkarzu...' na którym w kilku podstawowych działach zamieszczone byłyby informacje jakie chcemy przekazać wędkarzom:

- o przepisach regulujących łowiectwo podwodne w Polsce napisane prosto i z komentarzami przeznaczonymi dla wędkarzy, uświadamiającymi wędkarzy, że łowiectwo podwodne nie jest w Polsce nielegalne, pokazujący wędkarzom obawiającym się o nierównosć w pozyskiwaniu ryb w tych dwóch hobby ... że tak naprawdę nie mają się czego obawiać.
Np. "My też mamy swoje prawa i przepisy"

- o łowiectwie ogólnie, pod kątem jego legalnej postaci, przedstawiające rzeczywisty obraz tego jak wygląda podwodne polowanie, z jakimi trudnościami sie wiąże, obalające stereotypowe poglądy i bajki o strzelaniu ogromnych ilości 'nieruchomych', i 'ufnych' ryb, o trudności w podejściu duzych okazów na odległość skutecznego strzału, o niszczeniu narybku i kaleczeniu okazów. O tym jak bardzo ogranicza możliwości łowcy słaba i na dodatek zmienna
wizura w polskich akwenach. O roli jaką w propagowaniu 'etycznego kodeksu łowcy podwodnego' pełni Stowarzyszenie SSP i edukacyjnym aspekcie portalu. O etycznym kodeksie łowcy podwodnego jaki propaguje SSP Np. "Obalmy mity"

- o możliwych formach współpracy, które mogłyby przynieść korzyści zarówno wędkarzom jak i łowcom. O pozytywnym wpływie na środowisko wodne akwenów oobserwowanych uważnie przez podwodnych łowców. O podejmowanych takich działaniach na przykładach już przeprowadzonych akcji w wodzie. Np. "Współistnienie i współpraca" lub "make peace not war"

W dziale tym proponuję także umiescić coś w rodzaju 'aktywnego FAQ' - miejsce gdzie wędkarze mogliby dokonywać swoich wpisów - obojętne czy pozytywnych, czy negatywnych, wpisywać swoje pytania do łowców - a na te wpisy odpowiadali by wyznaczeni moderatorzy. Czyli miejsce na (oby) pozytywną dyskusję z wędkarzami, nie komentowane na forum, czyli poza tym miejscem.

3. Prowadzić rozmaite działania na forach wedkarskich ( których jest mnóstwo), skutkujące tym, że zajrzy na nasz portal ich jak największa liczba.

Co o tym myślicie?
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
Tomix_TC
Posty:805
Rejestracja:sob, 3 września 2011, 12:47
Lokalizacja:Bielsko-Biała

Re: Działania w celu zmiany wizerunku ł.p. w Polsce

Postautor: Tomix_TC » śr, 16 listopada 2011, 22:29

Też o tym sporo myślałem. Nie życzę nikomu, kto próbuje dyskutować z wędkarzami (osobami z PZW), którzy wcześniej trafili na nasze forum. ja już miałem kilkakrotnie taką okazję. Nie chodzi tu wyłącznie o same kwestie moderowania forum pod względem zgodności z prawem poczynań łowców, ale również o inne tematy, które po prostu mogą ich drażnić. Mam tu na myśli chociażby galerie, czy też nasze zdanie o nich, SSR itd (chociaż mamy, tak jak i oni prawo do własnego zdania). Nie wiem ja technicznie "powycianać" z istniejących wpisów na forum,które mają czasami kilkanaście stron, fragmenty wypowiedzi czy też cytaty, szkodzące naszemu wizerunkowi (przy zachowaniu logicznego ciągu wątku). Tym bardziej, że czasami wątki pozornie „bezpieczne” zawierają np. nocne zdjęcie prezentujące element sprzętu z przekroczona dzienną ilością danego gatunku. Lub linkowanie do niehumanitarnych poczynań łowcy (ciągnącego rybę po betonie a ustrzeloną z brzegu) – po co tłumaczyć, że to nie my tylko jakiś gościu w USA - takie pozornie nieistotne szczegóły wpływają na wizerunek. Do tego forum jest tak obszerne, że osobiście nie zdążyłem jeszcze wszystkiego przeczytać, kto i kiedy to przeprowadzi?
Jeżeli o konkretne propozycje chodzi to może lepszym rozwiązaniem będzie nadanie uprawnień dostępu do obecnego forum członkom SSP (niezależnie od tego i tak konieczna jest tu "cenzura" istniejących i przyszłych wpisów) i utworzenie nowego forum ogólnodostępnego, w którym moderator będzie bardzo ściśle czuwał na tematyką i treściami wpisów. Do teogo forum można odsyłać, utrzymywać tam pod ścisłym nadzorem kilka, kształtujących wizerunek tematów. Jeden wpis, fotografia może zniweczyć pracę z kilku miesięcy.
Działania na forach wędkarskich (podobnie jak Olympus77) popieram i prowadzę. Wymaga to jednak duuużo cierpliwości i opanowania, bo "żółcią" tam aż kipi. Trzeba moim zdaniem zaistnieć na łowisku by pokazać jak faktycznie wygląda łowiectwo. Trochę czasu i przedstawię propozycje w tym temacie.

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Działania w celu zmiany wizerunku ł.p. w Polsce

Postautor: bruner » śr, 16 listopada 2011, 23:30

Zasad dostępu do forum w życiu bym nie ruszał - jest dobrze tak jak jest i forum rozwija się bardzo ładnie. Są działy z ograniczonym dostępem i funkcjonuje to wszystko bardzo zgrabnie.

Przedstawiając tę propozycję ramowo, przemyślałem ją też bardziej szczegółowo. Rozwinę to teraz bardziej w odpowiedzi na sugestie Tomka. Wiem mniej więcej co można by napisać w działach takiej 'strefy wędkarza'. Mogę się podjąc napisania takiej powiedzmy wersji beta tekstów. Bo to że taka strefa 'edukacyjna' jest potrzebna, (jak i zresztą rozsądna moderacja forum), to potwierdza fakt, że sam Tomku spotykasz się z negatywnymi opiniami wędkarzy, którzy tutaj trafili. Co do 'aktywnego FAQ' to nie upierałbym się, nie jestem informatykiem www i nie wiem jak bardzo jest to pracochłonne w wykonaniu, uważam po prostu, że byłby to bardzo dobry dodatek.

Stowarzyszenie, jak i ten portal jest ciągle młode i ewoluuje. Mało kto z nas jest pewnie historycznie patrząc bez winy, ja też nie jestem, ale z czasem postawy się zmieniały co jest niewątpliwie zasługą działań Stowarzyszenia. Ja sam dowiedziałem się kiedyś, że to co lubię robić to łowiectwo podwodne dopiero z lektury tego portalu. Dopiero po tej lekturze zapoznałem się o obowiązującymi przepisami... Rozmaite osoby były tutaj a już nie są lub przestały się pojawiać ... Uważam, że to normalne, że historycznie nie wszystko było 'przepisowe'. Ważne że przeglądającemu portal gościowi daje się zauważyć pozytywne zmiany postawy łowców z czasem i wykształcenie się czegoś w rodzaju nieformalnego kodeksu łowcy podwodnego. I ważne jest, żeby się to już nie zmieniało.

Wystarczy moderatorowi, tam gdzie dostęp jest obligatoryjny bez konta lub bezpośrednio po jego założeniu przyjrzeć się zawartości np. z ostatniego sezonu - galeria ogólnodostępna, galerie indywidualne i galeria z imprez(!), może giełda. Zawsze można mu coś podpowiedzieć. Szczególnie rażące przypadki łamanie przepisów chyba od dawna się już nie pojawiają bo spotykają się z dezaprobatą na forum, a te dawniejsze - cóż, nawet teraz jeszcze nie ma jasno podanych zasad żeby opatrywać odpowiednim komentarzem zdjęcia mogące budzić kontrowersje ze względu na czas dnia, porę roku czy ilość strzelonych ryb, a zrobione jednocześnie zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, np. na prywatnych łowiskach za zgodą lub często prośbą właściciela. A przecież przy małej ilości udostępnionych przez GRy akwenów to takie właśnie łowiska stanowią większość dostępnych dla nas w kraju akwenów. Sam się tymi opisami zdjęć w ogóle nie przejmowałem - dla mnie było oczywiste, że jestem w porządku, ale dla oglądającego je, nie znającego okoliczności polowania, a często również przepisów wędkarza już nie. Nie myślałem o tym do niedawna. I dlatego zdjęcia w galerii z ostatniego powiedzmy sezonu można opatrzyć odpowiednim komentarzem bo jest na świeżo możliwość skontaktowania się z ich autorem. Potem to już tylko moderowanie na bieżąco. A 'strefa wędkarza' wyjaśni resztę wątpliwości co do przepisów. Możliwość śmiałego polecenia lektury naszego portalu przy okazji rozmów z działaczami PZW to duży plus.

Nie unikałbym na forum żadnych linków, także, a może szczególnie własnie tych najbardziej drażliwych - jeżeli możemy dać wyraz dezaprobaty takim sytuacjom to tylko dobrze o nas świadczy, nieprawdaż?

Ja i tak mam zamiar sporządzić coś w rodzaju 'broszury dla wędkarzy' i trafiać z nią do nich, a mam pomysł jak to zrobić w sposób absolutnie nienachalny, niejako przy okazji ich korzyści, z tym, że cały 'engine' pomysłu ruszy pełną parą najwcześniej wiosną.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

filip
Posty:480
Rejestracja:sob, 26 kwietnia 2008, 16:30

Re: Działania w celu zmiany wizerunku ł.p. w Polsce

Postautor: filip » czw, 17 listopada 2011, 23:41

Bruner broszury dla wędkarzy prawdopodobnie będą miały odwrotny skutek ; ,, każdy nurkujący jest kłusownikiem !,, często pływam dla samej przyjemności pływania ,czasem z aparatem a i tak słyszałem kometarze ,,nurek pływa juz po rybach,oni polują na ryby,,

Awatar użytkownika
Tomix_TC
Posty:805
Rejestracja:sob, 3 września 2011, 12:47
Lokalizacja:Bielsko-Biała

Re: Działania w celu zmiany wizerunku ł.p. w Polsce

Postautor: Tomix_TC » pt, 18 listopada 2011, 00:05

Piotrze. Chodzi mi głównie o to, że to co dla Łowcy jest NORMALNE (i zgodne z prawem) u wędkarza budzi irytację i daje mu negatywne (czasami bezpodstawnie) wyobrażenie o łowiectwie. Przykład - Jesteś wędkarzem i widzisz na zdjęciu łowcę z pięknym okazem np 8 kg karpia i dwoma szczupakami na 1,2m. Załóżmy, że takich ryb to jako wędkarz w życiu nie widziałeś, a zwłaszcza równocześnie (przynajmniej ja nie znam takich przypadków na naszych wodach)! Podpis pod zdjęciem "mój dzisiejszy połów". Zazdrość miesza się z irytacją i pewny komentarz typu "mięsiarze! gdzie zasad złów i wypuść" itd – innych nie będę przytaczał. Wiem, że można dyskutować czy takimi rzeczami powinniśmy sie przejmować, ale jeżeli argumentem wędkarzy jest to, że wystrzelamy najładniejsze okazy (i chcą tego uniknąć) to po co dawać im jeszcze pożywkę. Ilu z nich zada sobie trud, by poszukać odpowiedzi na pytanie czy korzystniej jest dla ekosystemu odstrzelić jednego szczupaka olbrzyma (żarłacza) czy wyciągnąć na spinning 4 szt. po 50-60 cm? Ilu zirytowanych zrozumie, że pływasz wśród karpi po 1 kg, bo nie są wyzwaniem i precyzyjnie eliminujesz amura giganta, który demoluje dno zbiornika. Irytacja i zazdrość przesłaniają logikę i chęci poznawcze. Stąd sugestia, by udostępniać tylko pewne zdjęcia, a te "okazałe" zamieszczać na forum z ograniczonym dostępem, by tak jak teraz mobilizowały łowców do stawiania sobie coraz to wyżej poprzeczki ( i to jest jak najbardziej pozytywny aspekt).

Niewątpliwie forum to nie tylko jest skarbnicą wiedzy ale BARDZO pozytywnie kształtuje etykę łowiectwa – dyskusja z Tobą zwróciła moją uwagę, że to potężny argument! Faktycznie – przybywa nowych użytkowników, którzy nie tylko rozpoczynają przygodę, ale i tych, którzy widzą, że można „wyjść z krzaków”. Że stosując się do pewnych wymagań będą mogli pływać legalnie i spokojnie „wybierać” cel delektując się faktem obcowania z przyrodą. Kto mając takie warunki będzie chodził po nocy, kryjąc się przed SSR i strzelał do tego co „tylko głowę wystawi” ryzykując odpowiedzialność karną. Jak słusznie można tu wykazać, że do kształtowania etyki (mającego na celu chociażby zmniejszenie kłusownictwa) niezbędny jest legalny dostęp do łowisk. Naturalnie człowiek dąży do zaspokojenia swoich potrzeb i jeżeli nie będzie miał możliwości zrobić tego zgodnie z prawem to będzie kombinował. W tym aspekcie udostępnienie akwenów to skuteczniejsza walka z kłusownictwem – argument do rozmów.

Sądzę, że ten wątek jest świetnym miejscem by poruszyć te tematy, które wpływają na nasz wizerunek z podaniem kontrargumentów (do tezy) i ewentualnie sposobu jak to zmienić (udostępnienie forum, akcje informacyjne). "Mięsiarstwo", odławianie "okazów" - już poruszone może Ktoś coś do tego doda, rozwinie. Może coś w temacie kaleczenia ryb?...

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Działania w celu zmiany wizerunku ł.p. w Polsce

Postautor: bruner » pt, 18 listopada 2011, 08:39

Filipie jak słyszałeś taki komentarz i pływałeś z aparatem lub bez kuszy, to trzeba było im to pokazać i uciać takie komentarze.

Tomku. Jeśli chodzi o okazałośc i ilośc trofeów w galerii to patrząc na naszą galerię, w końcu ogólnopolską, to jakby nie patrzeć mało jest na niej w skali kraju i roku zdjęc trofeów z polowań. Na niejednym z licznych forów wędkarskich jest ich więcej i wcale nie gorsze trofea, a powiedziałbym, ze lepsze, bo łowiska mają wędkarze do dyspozycji o niebo lepsze niż my. Indywidualne galerie to często efekt wieloletnich polowań i pod tym kątem patrząc też nie są to jakieś niesamowite osiągnięcia w porównaniu z wieloma wedkarzami. A łowców w Polsce przecież jest 'nieco' mniej niż aktywnych wędkarzy :mrgreen:
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

art1234
Posty:133
Rejestracja:czw, 27 stycznia 2011, 11:07
Lokalizacja:20 km od Warszawy na zachód :)

Re: Działania w celu zmiany wizerunku ł.p. w Polsce

Postautor: art1234 » pt, 18 listopada 2011, 10:18

Sory że się wtrącam ale mam takie przemyślenia - może sie komuś przydadzą.

Sądzę, że wielu łowców się ze mną zgodzi, że jak będzie miało wiele akwenów to jest skłonnych wycofać się z dawnych pewnych przyzwyczajeń. NIe jestem jakiś stary :D ze 30-pare lat ale pamiętam jak zaczynałem się bawić - bo to jest zabawa i przyjemność dla mnie - te 20 lat temu (nie sadzę się z tym żeby było jasne) to były inne czasy i było to ogólnie be - wielu to robiło nikt to tym nie mówił a kusza była bronią jak broń palna - ogólnie bzdura teraz kusza jest bez pozwolenia i jest ok nikomu to nie przeszkadza a o zadaniu śmierci tym strasznym narzędziem też się nie słyszy.
Reansumując warto jest chyba promować dobry wizerunek żeby mieć wiele akwenów i nie musieć jechać z jednego końca Polski na inny żeby sobie popolować. Jak te działania się nie udadzą w perspektywie np. 3 lat no to trudno prubowaliśmy.
pzd
Art

filip
Posty:480
Rejestracja:sob, 26 kwietnia 2008, 16:30

Re: Działania w celu zmiany wizerunku ł.p. w Polsce

Postautor: filip » pt, 18 listopada 2011, 23:34

,,Filipie jak słyszałeś taki komentarz i pływałeś z aparatem lub bez kuszy, to trzeba było im to pokazać i uciać takie komentarze.,,
Bruner to się często zdarza,dwa tygodnie temu pływałem i jak właziłem do wody oprócz innych ludzisków obserwował mnie tez gościu stojący za krzakami,normalka ,zawsze to sensacja ale on był schowany...no moze troche głupio bo nie było go widac z brzegu ale za to doskonale z wody.
pływałem jakieś 2h.i pan za krzakami był cały czas,obserwował jak wylazłem z wody i wycinałem się z żyłki [zbierałem wolbrery dla syna] stracił się dopiero jak zdejmowałem piankę.

Awatar użytkownika
Somalijczyk
Posty:177
Rejestracja:sob, 5 listopada 2011, 03:17
Lokalizacja:Wolsztyn/Zielona Góra

Re: Działania w celu zmiany wizerunku ł.p. w Polsce

Postautor: Somalijczyk » sob, 19 listopada 2011, 18:18

Fajnie by było gdyby prawo w Polsce było inne. Moim zdaniem należy do tego dążyć w inny sposób niż ukrywanie zdjęć, cenzura w opisach itp.. Należało by przekonać PZW, że gdyby pozwolono nam łapać na większej ilości akwenów to kłusownictwo również by zmalało. Sami byśmy przecież nie chcieli żeby jakiś kłusownik(dot. to również wędkarzy itp) łapał na jeziorach i rzekach za które byśmy słono płacili. Myślę że jak na razie musimy walczyć z prawem tak by po prostu się do niego nie stosować - jesteśmy dyskryminowani.

Pozdrawiam Mateusz
"Lepiej mieć krótkie życie pełne tego co lubisz robić, niż długie, spędzone nieszczęśliwie"

Awatar użytkownika
Tomix_TC
Posty:805
Rejestracja:sob, 3 września 2011, 12:47
Lokalizacja:Bielsko-Biała

Re: Działania w celu zmiany wizerunku ł.p. w Polsce

Postautor: Tomix_TC » sob, 19 listopada 2011, 20:47

rzecz własnie w tym, że PZW nie chce nam udostępnić swoich akwenów bo w ich (u większości z nich) głównym argumentem jest to, że to działania kłusownicze - tak nas widzą. Kolejne argumenty dotyczą wyławiania nadmiernej ilości ryb (nie wiem skąd takie przekomamia) w tym medalowych okazów. Śledząc strony PZW i czasopisma wędkarskie duży nacisk kładą (od jakiegoś czasu) na zasa de "złap i wypuść" by w akwenach było coś poza drobnicą. Z przyczyn oczywistych my takiej zasady przejąć nie możemy. Do tego zarzucaja nam kaleczenie ryb, polowanie w nocy (z butlami) itd
Zauważ, że większość tych argumentów ma bezpośredni związek z wizerunkiem. Podejmujemy z nimi rozmowy, chcąc by nas zaakceptowali jako współużytkowników wód. Jak zauważył Bruner dobrym argumentem i narzędziem poznawczym było by wskazanie im naszego forum, gdzie mogą zobaczyś jak faktycznie jest "z tym łowiectwem". Póki co w wielu przypadkach odnajdą tu niestety potwierdzenie na swoje argumenty (no chyba, że w opisie jest, że prywatne łowisko, odstał nocny na zlecenie właściela itd - pytanie czy w to uwierzą). Zauważ również, że w wielu wątkach mówimy "o nich" dość obraźliwie (oni również nas "opluwają " na swoich forach poza tym jest wolność słowa - jakby można było szybko ripostować) - co zapewne nie pomaga w osiągnięciu porozumienia...

Inna sprawa, to że SSP jest oficjalnie działającą organizacją i nie tylko nie powinna ale i nie może aprobować działań niezgodnych z prawem ani też zachęcania do takich działań. Może z tego powodu mieć problemy. Tak też jedną strona to wolność wypowiedzi, a druga to odpowiedzialność za nie.

Zauważ jak to wygląda - w pismach do PZW wyjaśniasz, że polujesz z uprawnieniami, przestrzegając prawa (okresów ochronnych, limitów, wielkości, dozwolonych terminów) a w tym samym czasie na forum wpis, że "...polować będę - wszędzie gdzie mi się spodoba, w dni i noce, w jeziorach i rzekach. A jak mnie złapią? To zapłacę."

Piszesz - zmienic prawo, niech udostepnią akweny... Załużmy że się juz udało. Powiedz jak to długo potrwa, bez zmiany wizerunku (i to nie w internecie)? Rok? Do następnego zebrania w PZW?

Piszesz: "Myślę że jak na razie musimy walczyć z prawem tak, by po prostu się do niego nie stosować ..." No właśnie. Teraz tylko pytanie - czy pierwsze "oni" to mają zrobić, czy piersze my?

Ja też jestem przekonany, że większość łowców stara się łowić i łowi legalnie - po uzyskaniu indywidualnych zezwoleń, na zlecenia właścicieli akwenów itd i niesamowicie korzystnie będzie dla wyeliminowani nielegalnych połowów udostęnienie akwenów na jasno określonych warunkach.

A być może faktycznie to po prostu BICIE PIANY?

Awatar użytkownika
Somalijczyk
Posty:177
Rejestracja:sob, 5 listopada 2011, 03:17
Lokalizacja:Wolsztyn/Zielona Góra

Re: Działania w celu zmiany wizerunku ł.p. w Polsce

Postautor: Somalijczyk » ndz, 20 listopada 2011, 13:57

Nie chcę "bić piany" :) Wyraziłem tylko swoje zdanie. Mozna próbować coś załatwić z PZW, ale nie można aż tak bardzo im się przymilać. Szanuje wasza prace, pozdrawiam.
"Lepiej mieć krótkie życie pełne tego co lubisz robić, niż długie, spędzone nieszczęśliwie"

Awatar użytkownika
doox
Site Admin
Posty:3326
Rejestracja:wt, 4 marca 2008, 16:35
Lokalizacja:Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Działania w celu zmiany wizerunku ł.p. w Polsce

Postautor: doox » ndz, 20 listopada 2011, 14:21

No to mi się niedziela zaczęła koledzy :-). Z racji braku czasu, byłem odrobinę z boku przez chwilę ale już wracam do Was Panowie, z bezmiarem nudnego tekstu :-)

Przeczytałem sobie spokojnie cały wątek i pragnę dorzucić 2 słowa. Wiele treści i problemów poruszyliście, dlatego spróbuję to usystematyzować, odpisując zwięźle w punktach na te najważniejsze.

1. Stanowiska SSP.

Tutaj nawet nie ma o czym pisać bo wszystko zostało napisane w statucie. „Promocja łowiectwa podwodnego”, główny i nadrzędny cel stowarzyszenia. Panowie tam nie jest napisane promocja kłusownictwa i radziłbym wszystkim członkom SSP dosłownie interpretować ten zapis!
Żadnej ankiety w tej sprawie nie będzie. Nie prowadziliśmy do tej pory żadnej większej akcji zmierzającej do nawiązania współpracy z PZW, bo zajmowaliśmy się głównie aspektem sportowym. Pisałem już o tym, że cel na najbliższą kadencję zarządu to działania zmierzające do pozyskanie akwenów od PZW i zmiany wizerunku łowcy kłusownika.

Komu się nagle podstawowy zapis statutu przestał podobać zapraszam do wysłania podania z rezygnacją z członkostwa. Adres znajdziecie na stornie http://www.sspoland.pl
I żeby było jasne, to nie prowokacja a zwyczajne pytanie czego oczekujecie, bo statut powinien być znany każdemu członkowi SSPoland!

2. Sprawa forum.

Po co powstało to forum?
Podstawowe funkcje forum to: promocja łowiectwa, edukacja, integracja środowiska łowców podwodnych. I tutaj również nie ma miejsca na kłusownictwo. Jest tak jak napisał bruner. Całość znacznie ewoluowała od czasu powstania forum. Na początku pisaliśmy o wszystkim ale od momentu powstania SSP, dla którego forum stało się środkiem komunikacji oraz narzędziem promocji staramy się kontrolować treści pojawiające się w poszczególnych wątkach.

Przyznaję, że już dawno powinniśmy dokonać weryfikacji części zamieszczanych zdjęć i opisów ale zwyczajnie nie było na to czasu. Teraz sprawa ta się zmieni. Poza tym, daje się zauważyć to o czym pisze bruner. Sami użytkownicy kontrolują treści oburzając się na jawne przegięcia. Sprawa unormowała się samoczynnie. Co miało na to wpływ? Funkcja edukacyjna forum! Oznacza to że przynajmniej w tym aspekcie to działa.

Nikt nie zaprzeczy, że również pod względem integracyjnym forum spełnia swoje podstawowe założenie. Co zatem z promocją? Tutaj mamy największe pole do popisu. W tym wszystkim spokojnie zmieści się to o czym napisał bruner. Strefa wędkarza i pokazywanie forum jako nasze miejsce w sieci to rewelacyjna myśl. Daleki jestem jednak od tego żeby nagle wybielić się na maksa i pozować na panienkę, która w dzień wali po łapach każdego kto ją dotknie by w nocy „realizować się” do woli. Uważam, że potrzebna jest prawda! Prawda z konstruktywnym komentarzem. Wierzę, a z racji tego że osobiście znam większość z Was i mam okazję dyskutować o tych sprawach, że moralny aspekt łowiectwa to już kwestia oczywista. Zawsze znajdzie się ktoś kto będzie chciał wsadzić kij w mrowisko, pamiętajmy, że w cywilizowany sposób każdy z nas może próbować wyperswadować mu jego działanie. Dopiero jeżeli się to nie uda, świadomie możemy wykluczyć go z naszej internetowej społeczności.

Żeby piany nie bić.

1. Czeka nas małe sprzątanie forum i do tego powołam już za chwilę nowych moderatorów. Nie będzie to jednak wybielanie się na siłę. Będzie to sprzątanie zdroworozsądkowe. To forum to kawałek historii łowiectwa w Polsce i tak zostanie.

2. Po sprzątaniu i dzięki nowym modom będzie bardziej skuteczna moderacja. Wiem, że praktycznie nie muszę tego robić ale wszystkich proszę o piętnowanie wpisów odbiegających norm prawnych dotyczących łowiectwa oraz pewnej, nazwijmy to moralności.

3. Za jakiś czas zmienią się reguły dostępu. Każdy nowy użytkownik będzie weryfikowany przez administrację. To zapobiegnie dziwnym wpisom cyrylicą etc.

Będą 3 stopnie zaawansowania:

początkujący – wymóg: wpis w powitalni i dostęp do podstawowych działów forum, będzie się wiązało z możliwością zdobycia podstawowej wiedzy o sprzęcie, bezpieczeństwie, etc.

Średnio zaawansowany – wymóg: członkostwo wspierające oraz określona aktywność na forum. W zamian dostęp do kolejnych wątków.

Zaawansowany – wymóg: członkostwo pełne, polecenie jednego z członków SSPoland. Pełny dostęp do forum.

W naszym interesie leży to, żeby uprawiać ten sport zgodnie z litera prawa, nawet jeżeli to prawo nas dyskryminuje. Jeżeli zdobędziemy zaufanie ludzi, bo nie tylko o wędkarzy się rozbija sprawa, będziemy mieli szanse to prawo zmieniać. Dbajmy więc o nasz wizerunek. Pokazujmy się wszędzie gdzie się da. Piszmy pisma do PZW, do GR i wszędzie gdzie powinni o nas wiedzieć. Zachęcajmy kolejnych łowców by zasilili szeregi SSP. Im więcej nas będzie tym więcej będziemy mogli zrobić. Też dla tych, którzy teraz robią nam zły PR. Mam nadzieję, że za jakiś czas postanowią nasw wspomóc, rezygnując ze swoich przyzwyczajeń. To musi prędzej czy później zacząć przynosić rezultaty. Nieśmiałe przebłyski normalności już możemy zaobserwować.

Do brunera.

Pomysł z działem dla wędkarzy jest super. Jeżeli chcesz się tym zająć to dam ci uprawnienia redakcyjne na stronie i przygotujemy nowy dział. Napisz proszę w punktach na PM jak to widzisz a ja zastanowię się jak to zrobić technicznie. Z resztą namawiam gorąco każdego do kontaktu ze mną, kto chciałby napisać coś na naszą stronę.

To jest zupełnie nie komercyjna zabaw i nie ma z tego kasy. Pochłania tylko czas ale daje sporo satysfakcji. Ogłoszenie o reklamie to próba załatwienia jakiejś kasy, żeby np. można było pojechać na zawody na Litwę i zrobić z tego faja relacje dla Was!
...if you accept the sea by all means you will enjoy anything in the water...
...najważniejszy w życiu jest las i woda...Jancio Wodnik....

Awatar użytkownika
Tomix_TC
Posty:805
Rejestracja:sob, 3 września 2011, 12:47
Lokalizacja:Bielsko-Biała

Re: Działania w celu zmiany wizerunku ł.p. w Polsce

Postautor: Tomix_TC » ndz, 20 listopada 2011, 14:44

Dzięki za stanowisko.
Miłej niedzieli

olympus77
Posty:85
Rejestracja:czw, 7 lipca 2011, 23:16

Re: Działania w celu zmiany wizerunku ł.p. w Polsce

Postautor: olympus77 » pn, 21 listopada 2011, 00:09

Bardzo się cieszę, że trafiłem do SSP.
Jedna sprawa to frajda z łowiectwa,
a druga to obcowanie z ludźmi,
którzy mają pełne łby takich pomysłów.

Gratuluję sobie znajomości z Wami.
Jestem przekonany, że z czasem
jesteśmy w stanie osiągnąć każdy cel.

Pozdrawiam zaangażowanych.
olympus77

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Działania w celu zmiany wizerunku ł.p. w Polsce

Postautor: bruner » wt, 13 grudnia 2011, 17:42

Panowie z Wrocławia i okolic, jest okazja pomóc rybkom w opolskim PZW, póki lodu nie ma:

http://www.pzw.org.pl:80/home/wiadomosc ... a__ratunek
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/


Wróć do „Blue Hunters”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 7 gości

cron