[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
PRZEPIS O ŁATWYM ODDZIELENIU GROTU STRZAŁY -Spearfishing.pl

PRZEPIS O ŁATWYM ODDZIELENIU GROTU STRZAŁY

Ogólne rozmowy podwodnych łowców. Zarówno początkujących jak i starych wyjadaczy.
Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:
PRZEPIS O ŁATWYM ODDZIELENIU GROTU STRZAŁY

Postautor: bruner » czw, 15 kwietnia 2010, 11:29

Znalazłem w obowiązujących przepisach taki zapis:

'konstrukcja harpuna powinna umożliwiać łatwe oddzielenie ostrza od jego trzonu'

Jeżeli chodzi o kusze pneumatyczne to nie ma problemu bo tam groty sa przewaznie odkręcane od bełtu strzały.

Natomiast większośc dostepnych na rynku strzał do gumówek ( choc nie wszystkich, bo odkrecane tez są w sprzedaży) stanowi jedną całośc z grotem, np. wszystkie kusze gumówki i strzały do nich oferowane w popularnym decathlonie i w wiekszości sklepów. Sam mam dwie kusze gumówki, w których oryginalne strzały stanowią całośc z grotem...

Mnie osobiście ten przepis wydaje sie głupi jak wiele innych przepisów w Polsce... ale niestety jest umieszczony w obowiązujących przepisach.

Czy wy stosujecie sie w jakiś sposób do tego przepisu? Jakie sa Wasze doswiadczenia z egzekwowaniem go podczas kontroli?

Osobiście spotkałem się z opinią, że przepis ten jest martwy i że nie sa wyciagane w związku z nim zadne konsekwencje przy kontrolach.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
Jaca
Posty:2240
Rejestracja:śr, 5 marca 2008, 14:11

Re: Przepis o łatwym oddzielaniu grotu strzały

Postautor: Jaca » pt, 16 kwietnia 2010, 16:26

na zadnych zawodach nie jest ten zapis respektowany bo trzeba by było zdyskwalifikować większość zawodników... podczas mistrzostw o puchar prezesa mieliśmy poważny dylemat z Dooxem, Luką i Paddym co z tym fantem zrobić... większość ludzi nie stosuje się do tego przepisu... to samo dotyczy trójzębu... niewiele sprzedawanych w Polsce trójzębów mieści się w okręgu 30 milimetrowym... to są bardzo stare przepisy i powinny być już zmienione...


Wróć do „Blue Hunters”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 74 gości