[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Szczupak wigilijny w polskim, szarym sosie -Spearfishing.pl

Szczupak wigilijny w polskim, szarym sosie

Zapraszam wszystkich do podzielenia się swoimi ulubinymi przepisami kulinarnymi, czyli jak przygotować dobre danie rybne.
Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:
Szczupak wigilijny w polskim, szarym sosie

Postautor: bruner » pt, 24 grudnia 2010, 15:54

To nie mój przepis - znalazłem go w internecie i właśnie wypróbowałem. Paluszki lizać.

Proste składniki, proste przygotowanie - coś w sam raz dla mnie :)


Składniki


• 1 nieduży szczupak (może być też karp)
• Pęczek włoszczyzny na wywar
• Kilka goździków, ziaren ziela angielskiego i 3 listki laurowe
• Łyżka masła
• Łyżka mąki
• Przyprawa Maggi
• Po pól szklanki płatków migdałowych i rodzynek
• Sok z pół cytryny
• 2 łyżeczki cukru
• Kieliszek czerwonego wina

Etapy przygotowania

1. Oczyszczonego i osolonego szczupaka (ale może być też karp) kroimy w dzwonka i gotujemy w gorącym wywarze z włoszczyzny – selera, marchwi, pora, pietruszki, cebuli.

2. Rybę gotujemy na bardzo małym ogniu przez ok. 15 minut.

3. W międzyczasie robimy szary sos – na patelnię wrzucamy łyżkę masła, a gdy się roztopi – łyżkę mąki. Zasmażkę rozprowadzamy wywarem spod ryby. Jeśli zrobiły się grudy – użyjmy twistera: problem powinien się rozwiązać.

4. Dodajemy następnie łyżkę przyprawy maggi, płatki migdałowe i rodzynki. Następnie wciskamy sok z pół cytryny, dodajemy dwie łyżeczki cukru oraz kieliszek czerwonego, wytrawnego wina.

5. Redukujemy sos (odparowujemy), a po chwili zmniejszamy płomień i wkładamy do środka dzwonka podgotowanego szczupaka.

6. Dusimy całość jeszcze przez jakieś 10-15 minut, aby mięso ryby było dobrze uduszone, ale się nie rozpadało.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Wróć do „Coś na ruszt”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 17 gości