[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Trening pod hokeja podwodnego i głębokie nurki - Strona 3 -Spearfishing.pl

Trening pod hokeja podwodnego i głębokie nurki

Wszystko co dotyczy treningów.
Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:
Re: Trening pod hokeja podwodnego i głębokie nurki

Postautor: bruner » pn, 16 stycznia 2017, 00:06

Największe obecnie autorytety w dziedzinie freedivingu (m.in Malina na swoim kursie) zgodnie zalecają odpoczynek od intensywnego treningu kardio około 3 miesięcy przed planowanym okresem gdy planujemy osiągnięcie najwyższej formy w konkurencjach freedivingowych (ważne zawody itp). Malina ma na to określenie, że "freediving i trening kardio (aerobowy) są jak pies i kot - bardzo sie nie lubią :)

Oczywiście można trenować wytrzymałościowo i jednocześnie trenować różnie pojęty freediving, jednakże trzeba się liczyć ze spadkiem osiągów w tym czasie w tym drugim i cięższym znoszeniu treningów free. Natomiast po jakimś czasie po zaprzestaniu takiego równoległego treningu kardio jest duża szansa na znaczny przyrost wyników we free.

Ogólnie trenując wytrzymałościowo uczymy organizm jak najwydajniej spalać tlen, natomiast trenując free uczymy go spalać go jak najoszczędniej. Dlatego nie da się jednocześnie mieć jednego i drugiego... Na pewno na głębokie nurki lepiej rozciągać przeponę i klatkę piersiową niż ćwiczyć na wioślarzu. Natomiast dla sportów takich jak podwodne hokej czy podwodne rugby z pewnością ma sens stosowanie treningów wytrzymałościowych i jednocześnie freedivingowych, ale nie w trakcie lub bezpośrednio przed intensywnym okresem meczowym.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
nemesis
Posty:694
Rejestracja:sob, 5 października 2013, 13:39
Lokalizacja:Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Trening pod hokeja podwodnego i głębokie nurki

Postautor: nemesis » pn, 16 stycznia 2017, 13:45

Aktualnie w przerwie wakacyjnej mam w planach zrobić 1,5 miesiąca cardio poza wodą, a potem 1,5 miesiąca cardio w wodzie, reszta sezonu już pod wodą, z okresami przejściowymi.
Załączniki
apnea15.png


Wróć do „Treningi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 10 gości

cron