[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Wizualizacje podczas treningów -Spearfishing.pl

Wizualizacje podczas treningów

Wszystko co dotyczy treningów.
Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:
Wizualizacje podczas treningów

Postautor: bruner » ndz, 17 sierpnia 2014, 15:35

Jakie macie wizualizacje ułatwiające podwodne treningi? Podzielcie się w tym wątku swoimi sposobami na odwrócenie myśli od nieubłaganie upływającego czasu (i tlenu), od zimna i odgłosów podczas swoich treningów w różnych miejscach i na różnych głębokościach.

Podczas treningów na otwartych akwenach na głębokościach gdzie jest życie można próbować zlikwidować nudę zajmując się jego obserwacją. Ale co podczas treningów na większych głębokościach, gdzie często jest pustynia i nie ma już światła i widoczności, albo nawet na basenie gdy akurat nie niczego atrakcyjnego na czym można by skupić uwagę?

Na początek - ja podczas treningów statyk pod termokliną (duże drapieżniki latem przebywają często tuż nad termokliną czyli na 7 - 8 metrach) najbardziej odczuwam zimno. 'Odsuwam' od siebie jego wpływ wyobrażając sobie, że jestem rybą i ogarniające mnie zimno ma korzystny wpływ na czas mojego polowania gdyż powoduje u mnie stan 'hibernacji' i zwolnienia rytmu serca, a zatem i zmniejsza zużycie tlenu. I rzeczywiście gdy osiągam odpowiedni 'stan' wyraźnie słyszę jak rytm mojego serca zwalnia. To działa - dla przykładu dzisiaj trenowałem statyki na głębokości 10 metrów, a więc już pod termokliną (była na 8 metrach). Ćwiczyłem w dość już cienkiej piance więc zimno dawało mi się dość mocno we znaki. W początkowej fazie treningu (gdy przecież nie byłem jeszcze wyziębiony) moje nurkowania trwały od 3.00 do 3.20 minuty - bez stosowania żadnej 'wizualizacji'. W drugiej części treningu celowo 'włączyłem' wyżej opisaną wizualizację i pomimo postępującego wyziębienia czasy moich nurkowań wzrosły do 3.30 - 4.00 minut.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

INDIANISKO
Posty:848
Rejestracja:ndz, 28 czerwca 2009, 19:33

Re: Wizualizacje podczas treningów

Postautor: INDIANISKO » ndz, 7 września 2014, 02:30

Bruner jak chcę 3 minuty to sobie wizualizuję że jestem Tobą :e_wink:
A jak potrzebuję 4,14 to sobie wizualizuję to http://youtu.be/qs_-emj1qR4
"spearfishing...zabijamy z miłości do natury"

Awatar użytkownika
indianin
Posty:1033
Rejestracja:wt, 14 sierpnia 2012, 22:00

Re: Wizualizacje podczas treningów

Postautor: indianin » ndz, 7 września 2014, 23:17

Indianisko w link normalnie to bałem się kliknąć :)No i się nei zawiodłem .Dawno się tak nie uśmiałem :D :D :D :D :D
"Wszystko co dobre przytrafiło mi się w wodzie"

"Zawsze jest tak, że w polowaniu ważny jest łut szczęścia"
Wiesław Roguski
www.sspoland.pl

Awatar użytkownika
ivanadg
Posty:365
Rejestracja:śr, 4 lipca 2012, 12:11
Lokalizacja:Tarnów

Re: Wizualizacje podczas treningów

Postautor: ivanadg » pn, 8 września 2014, 10:33

hahahah
I przyrzekam strzelać tylko do takich ryb , które zamierzam zjeść sam lub ze swoją rodziną, własnoręcznie przyrządzić, i uśmiercić w możliwie najbardziej humanitarny sposób oddając należyty szacunek wszystkiemu co żywe, a także chronić i działać na korzyść środowiska naturalnego, którego sam jestem częścią...
----------------------------------
Pasjonata

Awatar użytkownika
brokok
Posty:23
Rejestracja:wt, 8 marca 2016, 21:32
Lokalizacja:Góra powiat Pszczyński

Re: Wizualizacje podczas treningów

Postautor: brokok » pn, 14 marca 2016, 11:11

Jeśli o mnie chodzi, to staram się wsłuchać w głos swojego serca, a zwłaszcza na początku statyki, gdy jeszcze nie odczuwam dyskomfortu spowodowanego mniejszą ilością tlenu w organizmie. Wsłuchując się w głos serca, słyszę jak spowalnia, jak jego bicie staje się wolniejsze. Ta muzyka serca jest ukojeniem dla mózgu. Pozwala mi to przesunąć w czasie wystąpienie pierwszych skurczy. Skupiam się również na opuszkach swoich palcy u rąk, gdyż w nich czuję dobre natlenienie ( delikatne mrowienie ) Jak już wystąpią kontrakcje przepony, to najpierw staram się nic nie robić, są bo są, gdy są już mocne, to delikatnie napinam mięśnie brzucha ( ale nie w ten sposób, jakbym miał wzdąć brzuch, ale same mięśnie jakby miały się zapaść )

Awatar użytkownika
okaBaka
Posty:50
Rejestracja:pn, 4 lipca 2016, 11:42
Lokalizacja:TRZEBNICA

Re: Wizualizacje podczas treningów

Postautor: okaBaka » pt, 14 października 2016, 23:07

Indianisko dzięki Tobie i Twojej propozycji wizualizacji zacząłem wytrzymywać ponad 2min. Spoko śmieszne, ale jak zawsze sobie przypominam Twój film to mi na 100% pomaga.
O co zadbamy tego doznamy... :wink:
http://www.sspoland.pl/


Wróć do „Treningi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 8 gości

cron