[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Trening adaptacyjny do większych głębokości -Spearfishing.pl

Trening adaptacyjny do większych głębokości

Wszystko co dotyczy treningów.
Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:
Trening adaptacyjny do większych głębokości

Postautor: bruner » ndz, 17 sierpnia 2014, 14:43

Zawsze powtarzam - chcesz czuć się swobodnie na 5ciu metrach głębokości to schodź od czasu do czasu na 10 metrów.
Chcesz czuć się swobodnie na 10ciu metrach to schodź od czasu do czasu na 15 metrów.

Ale co dalej gdy większych głębokości już nie ma dostępnych na co dzień, albo nie ma odpowiedniego partnera do wymaganych głębokości?

Opracowałem takie ćwiczenie - schodzę na 10 - 15 metrów głębokości (tyle mam dostępne 'pod nosem') na całkowitym wydechu. Pozostaję na dnie od 1 do 2 minut zaliczając do 10ciu mocnych skurczy przepony (na wydechu są one znacznie 'boleśniejsze' - takie jak na głębokości 20 - 30 metrów przy nurkowaniu z normalnym wdechem), a następnie wychodzę na powierzchnię. Ćwiczenie takie umożliwia nie tylko symulowanie warunków panujących na większej głębokości, ale także uczy wyrównywania ciśnienia w uchu wewnętrznym na takich głębokościach. Na całkowitym wydechu nie dysponujemy bowiem odpowiednio dużą ilością powietrza do przetłoczenia (sytuacja podobna jak na większych głębokościach przy nurkowaniu z normalnym wdechem) - dobra metoda wtedy to pomaganie sobie przeponą w celu 'przetłoczenia' resztek powietrza z 'dołu' płuc do rejonu jamy ustnej co ułatwia 'Frędzla'.

Jaki cel takich treningów oprócz zwiększenia swoich możliwości (PB) - nurkując w naszych zimnych i ciemnych czyli 'strasznych' wodach odczuwamy stres i wychłodzenie. Po takich treningach, później podczas nurkowania w ciepłych wodach gdzie termoklina jest bardzo głęboko, a przejrzystość wody znacznie zmniejsza stres z reguły jesteśmy od razu w stanie osiągać znacznie większe głębokości niż w Polsce. Trzeba wtedy tylko uważać i ostrożnie szafować z obciążeniem, żeby się nie przeciążyć :)
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Wróć do „Treningi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 15 gości

cron