[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[06-08.06.2008] XXXVI Miedzynarodowe Mistrzostwa Polski w Łowiectwie Podwodny - Strona 3 -Spearfishing.pl

[06-08.06.2008] XXXVI Miedzynarodowe Mistrzostwa Polski w Łowiectwie Podwodny

Informacje o zawodach w łowiectwie podwodnym
Awatar użytkownika
Goldfish
Site Admin
Posty:165
Rejestracja:pn, 25 lutego 2008, 14:34
Re: RELACJA Z ZAWODÓW W CZAPLINKU.

Postautor: Goldfish » wt, 10 czerwca 2008, 23:46

Gratuluję zatem udziału w zawodach, jeszcze pokażecie Rosjanom gdzie raki zimują :D

Awatar użytkownika
doox
Site Admin
Posty:3326
Rejestracja:wt, 4 marca 2008, 16:35
Lokalizacja:Wrocław
Kontaktowanie:

Re: RELACJA Z ZAWODÓW W CZAPLINKU.

Postautor: doox » czw, 12 czerwca 2008, 08:53

Tutaj znajdziecie oficjalne wyniki zawodów. Niestety, dla organizatora liczy sie tylko podium, a szkoda.

http://www.mares.koszalin.pl/index.php? ... &Itemid=36
...if you accept the sea by all means you will enjoy anything in the water...
...najważniejszy w życiu jest las i woda...Jancio Wodnik....

Awatar użytkownika
paliwoda
Posty:53
Rejestracja:śr, 4 czerwca 2008, 12:41
Lokalizacja:Białystok
Kontaktowanie:

Re: RELACJA Z ZAWODÓW W CZAPLINKU.

Postautor: paliwoda » czw, 12 czerwca 2008, 14:07

Kurcze, słaba ta klasyfikacja... ciekawi mnie na którym miejscu Podlasianie się uplasowali :roll:
Ogólnie zawody na duży plus, dobra szkoła dla początkujących (takich jak ja). Nabrałem doświadczenia i wczoraj pojawiły się efekty 8) pojechałem na 2h na pobliską żwirownie i strzeliłem szczupaka 1kg i dwa dorodne liny 1,5 i 1,0 kg :D

PaWEŁ
Posty:847
Rejestracja:sob, 21 czerwca 2008, 14:31

Komentarz do Mistrzostw Polski w Łowiectwie, 2008

Postautor: PaWEŁ » śr, 18 lutego 2009, 17:43

Witam Wszystkich!
Już niedługo, za 3 i pół miesiąca odbędą się kolejne MPwŁP a do tej pory tak naprawdę nigdzie nie skomentowano ostatnich. Niestety, na stronie klubu "Mares" nie ma forum więc inicjuję tutaj ten wątek w takim celu aby organizatorzy imprezy mogli zapoznać się z opiniami uczestników. Nie chodzi mi o krytykę, bo według mnie były to jedne z najlepiej zorganizowanych mistrzostw - pomyślano nie tylko o zawodnikach ale i o osobach towarzyszących. Chciałbym im pomóc w dojściu do perfekcji. Być może pozostali forumowicze swoimi uwagami i pomysłami też podsuną kolegom z "Maresa" kilka sposobów na ulepszenie mistrzostw? Jeszcze jest trochę czasu. Gdy wątek rozwinie się to wyślę Prezesowi "Maresa" link.

Awatar użytkownika
doox
Site Admin
Posty:3326
Rejestracja:wt, 4 marca 2008, 16:35
Lokalizacja:Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Komentarze do ubieglorocznych Mistrzostw Polski

Postautor: doox » śr, 18 lutego 2009, 18:57

Tutaj temu wątkowi będzie chyba lepiej. (wątek przeniesiony z Blue Hunters)

Bardzo dobry pomysł. Może nie długo sami będziemy mieli okazje zorganizowac jakieś zawody a uwagi dotyczące organizacji ze strony uczestników to rzecz bezcenna! Sam nie mogłem w nich uczestniczyć, tym bardziej czekam z zainteresowaniem na Wasze posty
...if you accept the sea by all means you will enjoy anything in the water...
...najważniejszy w życiu jest las i woda...Jancio Wodnik....

Awatar użytkownika
sharky
Posty:1706
Rejestracja:ndz, 7 września 2008, 19:23
Lokalizacja:Warszawa

Re: Komentarze do ubieglorocznych Mistrzostw Polski

Postautor: sharky » czw, 19 lutego 2009, 03:35

Co do mistrzostw to mam prośbę do organizatorów żeby w tym roku postarali się zapobiec przetrzepaniu prądem jezior na których odbęda się zawody. :club:
Delta Wołgi El-Dorado. Strzel i wypuść.

PaWEŁ
Posty:847
Rejestracja:sob, 21 czerwca 2008, 14:31

Re: Komentarze do ubieglorocznych Mistrzostw Polski

Postautor: PaWEŁ » czw, 19 lutego 2009, 09:01

Z prądem to już nie pierwszy raz taki numer odwalili. Gdy na ostatnich mistrzostwach dzień przed startem powiedziałem Marianowi (prezes KP "Mares") co zobaczyłem pod wodą to tylko wzruszył ramionami i powiedział: A co ja mogę zrobić? Zapłaciliśmy zakładowi rybackiemu za udostępnienie jeziora Drawskiego więcej niż by trzeba było zapłacić od łebka za jedniodniowe zezwolenia a im jeszcze mało.
Są trzy możliwości:
1. Marian mówił prawdę a pan Gospodarek postapił po świńsku.
2. Ryby prądem kilkakrotnie przed zawodami tłukli kłusownicy.
3. Zakład rybacki obławiał prądem akweny wyznaczone dla łowców (bo niecałe jez. Drawskie było udostępnione) za wiedzą organizatorów mistrzostw. Może chodziło o to by pokazać światu jak mało ryb jesteśmy w stanie złapać przez 5 godzin?

PaWEŁ
Posty:847
Rejestracja:sob, 21 czerwca 2008, 14:31

Re: Komentarze do ubieglorocznych Mistrzostw Polski

Postautor: PaWEŁ » czw, 19 lutego 2009, 09:45

W tym roku musimy wymóc obietnicę od Organizatora że dopilnują aby to się nie powtórzyło. Może wysmarujemy petycję do "Maresa" i do pana Gospodarka? Taką z wieloma podpisami! To tyle co możemy zrobić w sprawie prądu.
Druga sprawa - sieci!
Kto widział sieci? Bo ja znalazłem 5 wontonów i 2 sznury które zgłosiłem sędziemu pomocniczemu (kolega Stanisław na motorówce na jez. Zarańskim) ale z tego co pamiętam, to ich wszystkich nie powyciągał. Może jedną albo dwie?

Awatar użytkownika
Stelm
Posty:673
Rejestracja:wt, 15 kwietnia 2008, 16:22
Lokalizacja:Warszawa

Re: Komentarze do ubieglorocznych Mistrzostw Polski

Postautor: Stelm » czw, 19 lutego 2009, 10:42

Ryby to ryby. Nie upolujesz, nie będzie tragedii, ale sieci... Ja już o tym kiedyś pisałem, że na Zarańskim, jakieś 150 m od brzegu widziałem postawioną w poprzek drygawicę albo wonton (nie znam się na tym - długa ściana), umowcowaną jakieś 1,5 m pod powierzchnią. Zauważyłem ją z góry, bo już wracałem do brzegu i byłem na ostrym niedoczasie :lol:. I całe szczęście. Woda jaka była to widziałeś, Paweł, bo też tam byłeś. 2 m w porywach do 2.5 m. Zupa. O skuchę nie trudno. Ja pierwszy się podpiszę się pod apelem o wytrałowanie tego badziewia z wody, do której będziemy wchodzili.

Awatar użytkownika
doox
Site Admin
Posty:3326
Rejestracja:wt, 4 marca 2008, 16:35
Lokalizacja:Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Komentarze do ubieglorocznych Mistrzostw Polski

Postautor: doox » czw, 19 lutego 2009, 12:17

Nie bylem, nie widziałem nie wiem...ale to co piszecie panowie o sieciach jeży mi włosy na karku. A co by się stało jak by, nie daj boże, wypadek na zawodach???
Niezła promocja łowiectwa :club: ....O tym to na pewno napisali by we wszystkich gazetach i telewizja też by pokazała. Takie rzeczy nie moga mieć miejsca....!!!!!
...if you accept the sea by all means you will enjoy anything in the water...
...najważniejszy w życiu jest las i woda...Jancio Wodnik....

lama
Posty:46
Rejestracja:pn, 3 listopada 2008, 14:47

Re: Komentarze do ubieglorocznych Mistrzostw Polski

Postautor: lama » czw, 19 lutego 2009, 13:00

Byłem ,widziałem...sieci kilka..a na brzegu stali miejscowi i prosili,żeby im ich nie plątać...masakra.Wystarczy jezioro przed zawodami trałować i sieci nie będzie .Oczywiście nie na pełnej mocy silnika..bo wtedy i ryb nie będzie :) No i jeszcze jest problem miejsca startowego.Jeżeli na danym jeziorze w danym miejscu nikt nie łowi ryb od 3 lat,to można chyba trochę przesunąć miejsce startu.Mam na myśli J.Drawskie..pole do popisu jest szerokie.

Awatar użytkownika
sharky
Posty:1706
Rejestracja:ndz, 7 września 2008, 19:23
Lokalizacja:Warszawa

Re: Komentarze do ubieglorocznych Mistrzostw Polski

Postautor: sharky » czw, 19 lutego 2009, 14:01

Jest jedno wyjście. Tylko trzeba się dogadać ze wszystkimi, którzy mają zamiar wystartować. Po prostu zagrozić, że nie bierzemy udziału w zawodach jak nie będzie porządku w jeziorach. Ciekawe co na to organizatorzy jak by nikt nie wpłacił kasy za udział w zawodach? Ale trudno dotrzeć do wszystkich startujących.
Delta Wołgi El-Dorado. Strzel i wypuść.

PaWEŁ
Posty:847
Rejestracja:sob, 21 czerwca 2008, 14:31

Re: Komentarze do ubieglorocznych Mistrzostw Polski

Postautor: PaWEŁ » czw, 19 lutego 2009, 17:12

Niezły pomysł, Sharky! Nie wszyscy muszą się pod tym podpisać, wystarczy znacząca część i już to zmusi organizatora do podjęcia działań.
Co do sieci jeszcze: podczas ważenia ryb i podczas czyszczenia na niektórych rybkach były ślady po sieciach. Parę lat temu po zawodach na Wisztyńcu (obwód kaliningradzki) podczas wieczornej imprezy Rosjanie śmiali się, że w Polsce wygrywa zawody ten, kto pierszy znajdzie sieci! Co jest akurat nieprawdą. Chyba że w klasyfikacji międzynarodowej był taki przypadek. Ale że niektórzy kolesie ryby z sieci oddawali jako upolowane - to fakt.
Nieuczciwi zawodnicy zawsze się trafiali. Można by jeszcze sporo innych numerów wymienić.

Awatar użytkownika
sharky
Posty:1706
Rejestracja:ndz, 7 września 2008, 19:23
Lokalizacja:Warszawa

Re: Komentarze do ubieglorocznych Mistrzostw Polski

Postautor: sharky » czw, 19 lutego 2009, 19:17

Słyszałem co nieco o tych "numerach" ale to przecież ma być zabawa a nie walka o złote góry.
Delta Wołgi El-Dorado. Strzel i wypuść.

krzysiek4

Re: Komentarze do ubieglorocznych Mistrzostw Polski

Postautor: krzysiek4 » czw, 19 lutego 2009, 20:06

prosze o kilka informacji;kto typuje dany akwen do zawodów ?
2..na ile wczesniej jest podawana lokalizacja ...itd..
3.czy dozwolony jest udział [drużyn] 2-3 osoby
4.łódka ,ponton,kajak,?dozwolone.
5.jak punktowane są ryby ?
ps.albo dajcie linka gdzie to znajdę .......dzięki z góry.


Wróć do „Spearfishing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 9 gości

cron