[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Spearfishing a etyka nurka sprzętowego. -Spearfishing.pl

Spearfishing a etyka nurka sprzętowego.

Tutaj wrzucamy wszelkiego rodzaju śmieci dla zabicia czasu.

Moderator:Goldfish

Awatar użytkownika
doox
Site Admin
Posty:3326
Rejestracja:wt, 4 marca 2008, 16:35
Lokalizacja:Wrocław
Kontaktowanie:
Spearfishing a etyka nurka sprzętowego.

Postautor: doox » pn, 11 lutego 2013, 10:42

Świeżo po targach chciałem się podzielić pewnym spostrzeżeniem. Temat jaki chciałbym poruszyć doskonale ilustruje załączony obrazek, który to odkrył nasz nadzwyczaj spostrzegawczy kolega Marcin.
Zerknijcie na to zdjęcie i spróbujcie napiszcie co na nim jest nie tak?

Dodam tylko, że takie zdjęcie publikowane jest na jednej z pierwszych stron jednego z bardziej poczytnych periodyków w Polsce traktującego o nurkowaniu.
Załączniki
magazyn.jpg
...if you accept the sea by all means you will enjoy anything in the water...
...najważniejszy w życiu jest las i woda...Jancio Wodnik....

Awatar użytkownika
Gawels
Posty:107
Rejestracja:wt, 19 kwietnia 2011, 16:38
Lokalizacja:Brighton

Re: Spearfishing a etyka nurka sprzętowego.

Postautor: Gawels » pn, 11 lutego 2013, 11:01

Zdjecie mi sie wyswietla w nizszej rozdzialce ale... jesli dobrze widze... to tam wystaje grot pod sprzetem (piec zebow). Oj nie ladnie :club: .Chyba, ze to grzebien tej blondyny.

Awatar użytkownika
Cassidy
Posty:720
Rejestracja:wt, 3 sierpnia 2010, 21:22
Lokalizacja:Milanówek

Re: Spearfishing a etyka nurka sprzętowego.

Postautor: Cassidy » pn, 11 lutego 2013, 12:01

Ale taki fajny, żółty :e_wink: Też bym chciał taki :D Swoją droga nie wiemy gdzie zdjecie było robione :mrgreen:

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Spearfishing a etyka nurka sprzętowego.

Postautor: bruner » pn, 11 lutego 2013, 20:03

No własnie z kontekstu nie wynika gdzie było robione zdjecie - może polowanie miało miejsce na norweskich wodach ... choć długość kuszy i krótki widelec sugeruje całkowicie inne wody ...

Ja natomiast zamiast szukać dziury w całym u innych zwróciłbym uwagę na aspekt scuba a etyka łowcy podwodnego.

Mianowicie jest coś czego obawiaja sie nurkowie scuba z naszej strony. Na wielu uczęszczanych przez nich jeziorach mają swoje tory nurkowe i rozmaite zatopione atrakcje. Tak jest na Budzisławskim, Trześniowskim, Zakrzówku i wielu innych akwenach. W tych miejscach można spotkać dużo ryb (miętusy i szczupaki w zatopionych wrakach, okonie pod platformami ćwiczebnymi, sandacze na platformach, szczupaki w sztucznie obciążonych konarach drzew itp.) Pomijajac aspekt bhp wzgledem mogących sie tam pojawić pod wodą nurków sprzętowych. Ryby tam przebywające sa przez nurków traktowane jako atrakcja. Są fotografowane, obrserwowane, filmowane itp. Poza tym są często przyzwyczajone do obecności człowieka pod woda, a także na wielu akwenach są to jedyne wieksze kryjówki pod wodą, swoiste rafy, wyspy życia. Polowanie tam to tak jakby pójsc do sklepu rybnego... żadna atrakcja bez przeszukiwania akwenu.

Otórz scubańcy obawiaja się, że jeżeli na takich akwenach (a sa to akweny z dobra wizura, co oczywiste) bedzie dozwolone łowiectwo podwodne to na pierwszy ogień kusz pójda wlasnie te sztuczne miejscówki z ich mieszkańcami. Warto to jasno powiedzieć, że podwodny łowca w takich miejscach nie poluje. Zostawia kusze pod bojka i zamienia sie w obserwatora podwodnego życia. Powiecie zaraz, że w takich miejscach najcześciej kłusują właśnie nurkowie z butlą. I to się zgadza. Powiecie, że to nie przekona nurków, bo zawsze znajdzie sie ktoś, kto powie 'jeżeli wolno to wolno i co mi możecie zrobić'. I macie rację. Chodzi jednak o to, żeby powstrzymywanie się od polowań w takich miejscach było jasno określona zasadą w naszym środowisku. Żeby podwodny łowca na takim akwenie nie wywoływał alarmu wśród nurków sprzetowych. Żeby nagły brak ryb w takiej okolicy nie był od razu kojarzony z podwodnymi łowcami. Niech nurkowie scuba zamiast martwić sie o łowców, zajmują sie tylko pilnowaniem niektórych swoich kolegów (i koleżanek) podczas nocnych nurkowań i bedą w tym konsekwentni.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
indianin
Posty:1033
Rejestracja:wt, 14 sierpnia 2012, 22:00

Re: Spearfishing a etyka nurka sprzętowego.

Postautor: indianin » czw, 14 lutego 2013, 15:09

Nie dość że widły niewymiarowe to jeszcze sprzętowcy !!Trafia mnie bo sam jestem płetwonurkiem sprzętowym i jak widzę coś takiego to mnie trzepie! Bo nie dość że kłusują to jeszcze niezgodnie ze sztuką. A jak nie ma ryb pod wodą bo chcą coś pokazać to że kłusownicy miejscowi wytłukli a sami walą co się rusza.Chcesz być cwaniak złapać rybę to butle zostaw w domu a nie. I właśnie z takim wizerunkiem walczymy i za takich ludzi nas się uważa. :evil:
"Wszystko co dobre przytrafiło mi się w wodzie"

"Zawsze jest tak, że w polowaniu ważny jest łut szczęścia"
Wiesław Roguski
www.sspoland.pl


Wróć do „Off-Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 10 gości

cron