[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
pozdro ! -Spearfishing.pl

pozdro !

Jesteś nowy? Przywitaj się z innymi - najlepiej w tym dziale.

Moderator:Goldfish

krzysiek4
pozdro !

Postautor: krzysiek4 » wt, 12 sierpnia 2008, 18:44

ZNALAZłEM ! i w kraju są rybożercy !
cieszę się bardzo i witam wszystkich desperatów w kraju.
30-lat uprawiam ten najbardziej ekstremalny sport na świecie,w samej Grecji jest co rocznie 10-15 ofiar tego nałogu.a ile na świecie nie wiem ?
wraz z wiekiem coraz płyciej nurkuję , [piwo,fajki]
ale chętnie podzielę się swoimi technikami i przygodami,bo nie chodzi przecież tylko o ryby.
pozdrawiam was serdeczni i życzę 5-ciu minut na bezdechu !

pawlik

Re: pozdro !

Postautor: pawlik » wt, 12 sierpnia 2008, 18:52

Witaj ;) ja dopiero od dzisiaj ale mam nadzieje że czegoś się dowiem od tak doświadczonego nurka ;)

Awatar użytkownika
andrzej
Posty:456
Rejestracja:czw, 3 lipca 2008, 23:05
Lokalizacja:Gdańsk

Re: pozdro !

Postautor: andrzej » wt, 12 sierpnia 2008, 19:46

Powitać 'Old Timera'. Musisz być kopalnią wiedzy. Sam też już swoje lata mam, ale daleko mi do Twojego doświadczenia. Gdzie pływasz?

Awatar użytkownika
Spearo
Posty:355
Rejestracja:pn, 19 maja 2008, 09:21
Kontaktowanie:

Re: pozdro !

Postautor: Spearo » sob, 23 sierpnia 2008, 22:21

Cześć,
Imponujący staż
I pochwal się jakimiś przygodami
:)

krzysiek4

Re: pozdro !

Postautor: krzysiek4 » ndz, 24 sierpnia 2008, 13:19

piszę już po raz czwarty-pisałem o maskach,płetwach,tutejszych wodach ~!
i nic nie jest zamieszczone !?
może to moja wina ? zle coś klikam ,zobaczymy raz jeszcze,jeśli wyjdzie będę pisał o przygodach,technikach............itd
dzięki za zainteresowanie,chętnie podzielę swoimi setkami godzin pod wodą !
tekst próbny czwarty[klikam]

krzysiek4

Re: pozdro !

Postautor: krzysiek4 » ndz, 24 sierpnia 2008, 13:52

o ! powiodło się !!!
piszemy;mam 50 lat,zaczynałem w morzu Czarnym piaskowe dno i zwykła gumowa maska z matalowa obręczą może ktoś pamięta takie ?zwykła szybka,płetwy ciężkie gumowe produkcji radzieckiej! tam zbierałem kraby i muszle dla turystów.jednego poranka spotkałem Francuzów na wakacjach w Warnie-mieli duży jacht i sprzęt do nurkowania-oczy zabłysły i zdobyłem kuszę swoją pierwszą .długo się nią nie nacieszyłem !pozdrowienia dla celników [inne czasy komuna]
kiedy już na stałe osiadłem na Peloponezie ,poznałem kilku ciekawych ludzi z którymi do dziś pływamy w ciekawe miejsca.
ale naj więcej o rybach dowiedziałem się z fachowej literatury
jak żyją jak się zachowują gdzie znaleść jak podejść reakcje na zagrożenie itd itd......
mam dużo do pisania -ale chcę z góry przeprosić wszystkich czytających te wypociny
nieznam polskich nazw ryb na które tu poluję i do dziś naprzykład nieznałem słowa ;niziułka!
poza tym nie tylko ryby są w morzu !
pożeram małże,krewetki,ostrygi,ośmiornice,kalamary.i inne dobre rzeczy
i ja mam kilka pytań ? dlaczego w kraju godzina po wschodzie i godzina przed zachodem
czemu niema limitu dziennego,na ryby
to na tyle tym razem,pozdrawiam desperatów wód zimnych

krzysiek4

Re: pozdro !

Postautor: krzysiek4 » ndz, 24 sierpnia 2008, 19:37

na życzenie ,jedna z przygód ;biegaliście kiedyś po wodzie ? ja tak !
południowy Peloponez,mała wysepka [Stawronisi]niedaleko od wyspy[Hydra]
jedna zatoka do zakotwiczenia jachtu ,5-ta rano plum do wody ,widoczność ...................
nie zazdrościć .jestem sam,zielono w koło ,zaczyna się przygoda,jak zawsze płynę w lewą stronę ,cicho cichutko,po około 200 metrów dopływam do urwiska ,podemną jakby dolinka i pośrodku niej [rofos] około 5-6kilo,pomału i dostojnie wpływa do swojej jaskini.
znając obyczaje tej ryby wiem że nie niepokojony będzie przy wylocie swojej groty,kilka oddechów i nurkuję .
grota jest obszerna wpływam do środka i zapalam latarkę ,kusza wędruje za promieniem światła.
i metr od maski widzę przerażający widok-czerwone wielkie ślepia,czarny tułów,z krótkimi kończynami,DIABEł! jak wystartowałem do góry,jak poszłem po wodzie do brzegu,jak zdarłem płetwy,maskę -niewiem kiedy byłem na górze tej wysepki,tam usiadłem na kamieniu,roztrzęsiony
w kompletnym szoku !nie wejdę więcej do wody powtarzałem sobie !
po jakimś kwadransie pozbierałem sprzęt i wróciłem brzegiem na jacht.
sprawa się wyjaśniła koło 8-mej godziny kiedy przypłyną tamtejszy rybak by wyciągnąć swoje sieci.
po krótkiej rozmowie dowiedziałem się że na wysepce jest para FOK.
i na jedną z nich trafiłem w w podwodnej grocie !
ucieszony moją przygodą rybak dodał że miałem szczęście i nie trafiłem na samca który potrafi za atakować intruza.
kilka razy spotykałem jeszcze foki,z jaką gracją poruszają się w wodzie,
mają doskonały wzrok i zawsze wypatrzą cię pierwszego ,są też ciekawskie .
pozdrawiam czytających!
obiecuję pisać.

kilo
Posty:4
Rejestracja:pn, 25 sierpnia 2008, 09:39
Lokalizacja:Australia/Polinezja/Polska

Re: pozdro !

Postautor: kilo » pn, 25 sierpnia 2008, 10:31

Cześć,
Jestem tu nowy i witam wszystkich.Poluję od 3 lat na otwartych wodach z powodzeniem.
Widzę Krzysiek,że jesteś doświadczony w strzelaniu wśród skał.
Jak to się robi aby nie rozwalić strzały gdy strzelasz do ryby w grocie albo w szczelinie no albo gdy na przykład opadasz w dół i widzisz rybę w wodorostach a tuż pod nią skały.
Przy mocno nabitej kuszy czy mocnej gumówce strzała walnie w skałe i może być problem.
I obawiam się strzelać do tak położonych ryb
Mam pneumatyka i zazwyczaj ok 20 Atm,długą gumówkę 110cm.I krótkiego pneumatyka którym poluję w grotach ale ten jest słabo nabity żeby nie rozwalić strzały.Ale na większe ryby ta kusza jest za słaba i straciłem już parę ryb.
Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź
Pozdrawiam

krzysiek4

Re: pozdro !

Postautor: krzysiek4 » pn, 25 sierpnia 2008, 19:10

cześć kolego!
kiedy już polujesz trzy lata przekonałeś się za pewne że 110-tka jest za długa do podwodnych grot,jaskiń, szczelin skalnych !
tam trzeba oddać szybki celny strzał !nim ryba pójdzie głębiej w swoją kryjówkę.a im dłuższa kusza tym trudniejsze nią manewrowanie.
110 -doskonała na strzały do przepływających [białych]ryb sam też używam jesienią 110-ki
mam kilka miejsc gdzie zasadzam się plecami do skały i oczekuję na wracające z żeru ryby,
wracając do twojego pytania ; nie spadaj na rybę z góry zawsze z boku większy cel i za rybą jest przestrzeń ,
tak się mówi ,ale sam niejednokrotnie gwożdziłem rybę z góry kiedy była tego warta.
wiadomo uważa się na sprzęt tani nie jest,ale kiedy poczujesz przypływ adrenaliny to kto ci przytrzyma palec na spuście ?
dla mnie najpraktyczniejsza jest dobra 90-ka z 20-ma metrami linki.
napiszę wiecej na ten temat,zaglądaj ,teraz stara podała kolację ,muszę kończyć.

krzysiek4

Re: pozdro !

Postautor: krzysiek4 » pn, 25 sierpnia 2008, 19:37

spadam z powitalni,będę pisać na forum ogólnym. :arrow:

Awatar użytkownika
doox
Site Admin
Posty:3326
Rejestracja:wt, 4 marca 2008, 16:35
Lokalizacja:Wrocław
Kontaktowanie:

Re: pozdro !

Postautor: doox » ndz, 31 sierpnia 2008, 13:50

Giasou!
Ładnie sie porobiło na forum. Wystarczy, ze czlowiek zniknie na 2 tygodniowe wakacje a tu taki ruch.
Witam serdecznie "wyjadacza" greckich specjalow morskich i zachecam goraco do opowiesci, jak te powyzej.
Ciesze sie tym bardziej, ze sam zaczynalem przygode z kusza w okolicach Aten.
Koniecznie musisz sie spiknac Krzychu z moim szwagrem, ktory na stale mieszka w twoim sasiedztwie i tez od czasu do czasu zapuszcza sie na podwodne eskapady z kusza.
Pozdrawiam serdecznie.
...if you accept the sea by all means you will enjoy anything in the water...
...najważniejszy w życiu jest las i woda...Jancio Wodnik....

krzysiek4

Re: pozdro !

Postautor: krzysiek4 » sob, 6 września 2008, 17:29

witaj! myslimy ze to dobrze dla promocji !
jestem za tym by pomagac i dzielic sie wiedza co moze uratowac nawet czyjes zycie!
dodaj jesli to mozliwe dwie rubryki-opowiesci,i porady.
i moze jakas podpowioedz jak zamieszczac foto ?
pozdrawiam.

krzysiek4

Re: pozdro !

Postautor: krzysiek4 » sob, 6 września 2008, 17:33

a szwagier to nie rodzina! [zart] niema sprawy jak chce to go podtopie u mnie.

Awatar użytkownika
pflezzz
Posty:198
Rejestracja:śr, 26 marca 2008, 17:36
Lokalizacja:Stargard
Kontaktowanie:

Re: pozdro !

Postautor: pflezzz » czw, 11 września 2008, 13:00

Witam
Kocham zapach neoprenu o poranku.

INDIANISKO
Posty:848
Rejestracja:ndz, 28 czerwca 2009, 19:33

Re: pozdro !

Postautor: INDIANISKO » pt, 19 września 2008, 22:51

CZEŚĆ
"spearfishing...zabijamy z miłości do natury"


Wróć do „Powitalnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 29 gości

cron