Wystawa “Bornholm – Perła Bałtyku”, Toruń

Podczas odbywającego się w dniach 7-12 grudnia Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Sztuka Natury” w Toruniu (www.sztukanatury.pl), w Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika (oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu), zostanie zaprezentowana wystawa „Bornholm Perła Bałtyku”.
Wielkoformatowa wystawa powstała z wyprawy redakcji Magazynu Nurkowanie na najbardziej słoneczną wyspę Bałtyku. Wystawa zrealizowana została pod patronatem Ambasady Królestwa Danii w Polsce. Latem 2009 roku na oficjalne zaproszenie Duńskiej Izby Turystyki (VisitDenmark), 5-osobowa delegacja redakcji Magazynu Nurkowanie spędziła na Bornholmie ponad 7 dni. Powstał dzięki temu obszerny i unikatowy materiał fotograficzno-filmowy o licznych lądowych i podwodnych atrakcjach tej niezwykłej wyspy. Po sukcesach poprzednich wystaw redakcji Magazynu Nurkowanie ,,Australia – Trzy Kolory” , ,,Ekspedycja Schleswig-Holstein” oraz ,,ORP Grom – w 70. rocznicę zatopienia” a także dzięki entuzjastycznemu nastawieniu naszych partnerów oraz sponsorów zdecydowaliśmy się pokazać ułamek zrealizowanego na Bornholmie materiału.

Uroczystego otwarcia w Warszawie wystawy “Bornholm – Perła Bałtyku” dokonał JE Ambasador Królestwa Danii w Polsce Hans Michael Kofoed-Hansen w towarzystwie dyrektor VisitDenmark Agnieszki Blandzi. Ambasador Królestwa Danii w Polsce Hans Michael Kofoed-Hansen nie tylko wychował się na Bornholmie, ale również sam nurkuje. Stwierdził, ,,że tak atrakcyjnych zdjęć podwodnych okolic wyspy jeszcze nie widział, wyraził również przekonanie, że wystawa zwiększy zainteresowanie Bornholmem i to nie tylko wśród polskich turystów”.
Wystawa “Bornholm – Perła Bałtyku” obecnie podróżuje po Polsce i jest prezentowana w muzeach, instytucjach oraz na licznych imprezach masowych.

Kopię wystawy z podpisami w czterech językach w sezonie letnim prezentowało również największe muzeum znajdujące się na Bornholmie – NaturBornholm.

W imieniu organizatora serdecznie zapraszamy do zwiedzenia wystawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *