„ORP Grom – w 70. rocznicę zatopienia”, Wrocław

Serdecznie zapraszam do Muzeum Miasta Wrocławia na wystawę ,,ORP Grom – w 70. rocznicę zatopienia”. Wystawa prezentowana będzie od 3 do 29 listopada w Arsenale przy ul. Cieszyńskiego 9. W środę 3 listopada o godzinie 18 00, kurator wystawy Lech Trawicki, pracownik Muzeum Marynarki Wojennej, wygłosi prelekcję:  Źródła archiwalne i fotografie oraz ich wykorzystanie w działalności muzealnej na przykładzie wystawy “ORP Grom – w 70. rocznicę zatopienia”.

Prelekcję ,,Wrak ORP Grom ” – przeprowadzi redaktor naczelny Magazynu Nurkowanie oraz Magazynu BlueLife – Aleksander Ostasz.
Podczas prelekcji  zostaną zaprezentowane wyniki pierwszych wypraw nurkowych Mirosława Standowicza do wraku niszczyciela oraz odbędzie się pokaz filmu. Krótki zwiastun filmu pod tytułem ,,Ekspedycja ORP Grom” można obejrzeć tutaj

W tym samym terminie w Muzeum Miasta Wrocławia można będzie również zobaczyć wystawę HDS Poland: “ Karl Heinrich Klingert – urządzenia do nurkowania”. W sobotę 20 listopada  zapraszamy do Arsenału na „Retronurki.” Po raz pierwszy w Polsce odbędą się wykłady o tym pochodzącym z Wrocławia prekursorze nurkowania. (zobacz program)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *